جاپان ۱- قطر ۳؛ عنابی‌ها قهرمان شدند

شب گذشته و در چارچوب رقابت‌های جام ملت‌های آسیا، قطری‌ها جاپان را هم شکست دادند تا برای اولین بار در تاریخ خود به قهرمانی برسند.
المعز علی در دقیقه ۱۲ با یک ضربه برگردان، گل اول بازی را به ثمر رساند تا بالاتر از علی دایی، مهاجم اسبق تیم ملی ایران رکورددار گل‌زن‌ترین بازیکن در یک دوره این رقابت‌ها شناخته شود.
در دقیقه ۲۷ بازی، عبدالعزیز حاتم با یک ضربه تماشایی از پشت محوطه جریمه تیم حریف، گل دوم را وارد دروازه جاپان کرد تا نتیجه در نیمه اول دو برابر شود.
حملات سامورایی‌ها در دقیقه ۶۹ نتیجه داد و بعد از پاس یویا اوساکو از بین مدافعان قطری، تاکومی مینامینو به سمت دروازه رفت و با ضربه چیپ دیدنی گل اول جاپان را زد.
این پایان کار نبود و اکرم عفیف در دقیقه ۸۳ پنالتی اعلام‌شده به سود تیمش را وارد دروازه گوندا کرد تا قطر با این گل قهرمانی‌اش را جشن بگیرد.
تیم ملی قطر تمام مسابقاتش را تا رسیدن به فاینل با برد سپری کرد و با پیروزی در مقابل سامورایی‌ها، رکورد شکست‌ناپذیری جاپان در فاینل‌ها را توقف داد.
عنابی‌ها تا رسیدن به مرحله نهایی تیم‌های بزرگ عربستان، عراق و کوریای جنوبی را از پیش روی برداشته بودند.
نکته قابل توجه دیگر این است ‌که قطر در خاک اماراتی به قهرمانی می‌رسد که هر دو کشور با هم مشکلات سیاسی دارند و این، قهرمانی را به کام عنابی‌ها شیرین‌تر می‌کند.

مطالب مرتبط