غنی به شاناهان: پناهگاه‌های افراد مسلح هنوز هم در پاکستان است

رییس جمهور غنی در دیدار با پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع امریکا گفته که پناهگاه‌های گروه‌های مسلح هنوز هم در پاکستان است و از بین برنده نشده است.

دیدار غنی با این مقام امریکایی شام روز گذشته در ارگ صورت گرفته و بر بنیاد خبرنامه‌ی ریاست جمهوری، در این دیدار هردو طرف روی تامین صلح پایدار، پروسۀ صلح و مبارزه با تروریزم صحبت کرده‌اند.

به نقل از خبرنامه، رییس جمهور غنی به استراتژی جنوب آسیا را خوب توصیف کرده و گفته: «استراتیژی ایالات متحده امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا نتایج خوبی را در قبال داشته است، اما از بین بردن پناهگاه های افراد مسلح در کشور همسایه که هدف استراتیژیک بوده، هنوز هم به دست نیامده است.»

در این دیدار عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور نیز حضور داشته و روی پروسه صلح و اتحاد نظامی امریکا و افغانستان بحث شده است.

اعلامیه افزوده: «در این دیدار از برگزاری جرگه ملی مشورتی صلح در آینده نزدیک در کابل یادآوری شد که اشتراک کنندگان آن از تمام ولایات و از نمایندگان و اقشار مختلف مردم خواهند بود تا نظریات و مشوره های شان در خصوص مرحله های مختلف صلح در نظر گرفته شود.»

اعلامیه اضافه کرده که در کنار این موارد، افغانستان برای تداوم روند مردم سالاری و مطمین شدن از انتقال مسالمت آمیز قدرت، آمادگی می گیرد.

سرپرست وزارت دفاع امریکا صبح روز گذشته وارد افغانستان شد و علاوه بر رهبران حکومت وحدت ملی، با مشاور امنیت ملی، وزیر دفاع کشور و فرمانده نیروهای حمایت قاطع به رهبری ناتو نیز دیدار کرده است.

مطالب مرتبط