رهبر کوریای ‌شمالی “نماینده معظم تمام مردم کوریا” لقب گرفت

رسانه دولتی کوریای ‌شمالی اعلام کرد، کیم جونگ اون در جریان ترمیم مهم اخیر در دولت به عنوان جدید “نماینده معظم تمام مردم کوریا” دست یافت.

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، اعطای چنین عنوانی به کیم جونگ اون،‌ رهبر کوریای شمالی احتمالا نشانه‌ای از افزایش اختیارات این رهبر جوان است.

خبرگزاری دولتی کره‌شمالی (کی‌سی‌ان‌ای) روز جمعه با اشاره به انتخاب مجدد کیم جونگ اون به عنوان رئیس کمیته امور کشور که عالی‌ترین کرسی دولتی این حاکمیت کمونیستی است، این وضعیت را به عنوان “پست نماینده معظم تمام مردم کره و رهبر عالیقدر این جمهوری” توصیف کرد.

کی‌سی‌ان‌ای و تلویزیون مرکزی (کوریای شمالی) از آن زمان مرتبا با این عنوان او را در جلسه پارلمانی خطاب می‌کند و وضعیت در راهپیمایی ملی در پیونگ‌یانگ به مناسبت جشن پیروزی او در انتخابات هم به همین گونه بود.

پیشتر به رئیس هیات رئیسه مجمع عالی خلق، رئیس کشور از پیونگ‌یانگ و به رئیس کمیسیون امور کشور تنها به عنوان “رهبر عالیقدر” این جمهوری اشاره می‌شد. برخی از تحلیلگران می‌گویند، این لقب جدید احتمالا به بازنگری محتمل در قانون اساسی کره‌شمالی اشاره دارد که اختیارات بیشتری را به کیم به عنوان یک نماینده کشورش اعطا می‌کند.

مطالب مرتبط