ایران از برکت خون افغان‌ها، امن است

یادداشت حاضر به ارائه آمار و ارقام غیرواقعی «عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران درباره مهاجرین افغانستانی مقیم ایران، نمی‌پردازد زیرا از دیشب تاکنون پاسخ‌های بی‌شماری به این ادعاهای تهی و پوچ داده شده است. اکنون سؤال این است که چه کسی زمینه را فراهم کرد تا عراقچی به صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران بیاید و در امنیت کامل سخن بگوید؟ برای ارائه پاسخ، اندکی به عقب برمی‌گردیم.

قاسم سلیمانی فرمانده سپاه با فرماندهان افغان

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر ایران طی سخنانی در تاریخ ۱۳۹۴/۱۱/۵ بیان داشت:
“اگر این‌ها [افراد اعزامی از ایران به سوریه] مبارزه نمی‌کردند، این دشمن می‌آمد داخل کشور [ایران]، ما باید اینجا در کرمانشاه و همدان و بقیه‌ی استان‌ها با این‌ها [داعش و تکفیری‌ها] می‌جنگیدیم و جلوی این‌ها را می‌گرفتیم.”
او همچنین در مورخ ۱۳۹۵/۴/۵ نیز گفت:

“کسی که از اینجا [ایران] می‌رود در عراق یا در سوریه به‌عنوان دفاع از حریم اهل‌بیت در مقابل این تکفیری‌ها می‌ایستد، در واقع دارد از شهرهای خودش دفاع می‌کند.”

رهبر ایران در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۶ هنگام دیدار با اعضای خانواده‌های جان‌باختگان جنگ سوریه نیز گفت: “اگر جلوی بدخواهان و فتنه‌گران که دستمایه‌ دشمنی آمریکا و صهیونیسم هستند، در آنجا گرفته نمی‌شد، باید در تهران و فارس و خراسان و اصفهان جلوی آن‌ها را می‌گرفتیم. این‌ها دشمن را زمین‌گیر کردند”
این که شهروندان افغانستان از ایران با چه هدف و نیتی به سوریه رفتند، نظرات مختلفی ارائه شده و قضاوت‌های زیادی صورت گرفته و آیندگان نیز درباره این مقطع از تاریخ ایران و افغانستان قضاوت خواهند کرد اما بر اساس نص صریح رهبر ایران، کسانی که از ایران به سوریه رفته و می‌روند، ضمن دفاع از حریم اهل‌بیت، از مرزها و امنیت ملی ایران نیز دفاع کرده و می‌کنند.

این نکته هم بر کسی پوشیده نیست که ستون اصلی مدافعان حرم، لشکر فاطمیون است که عمدتاً از شهروندان افغانستان تشکیل شده است. «سید زهیر مجاهد» معاون فرهنگی لشکر فاطمیون، در قوس/آذر ۱۳۹۶ با حضور در «برنامه۵۷» شبکه پنج تلویزیون ایران، بیان داشت که در حال حاضر، تعداد اعضای فاطمیون به ۲۰ هزار نفر می‌رسد. وی در همین برنامه تصریح کرد که تاکنون “لشکر فاطمیون حدود ۲۰۰۰ شهید تقدیم کرده است.”

کودکان افغان که برای منافع ایران در سوریه می‌جنگدند

با این توضیحات، اکنون به سؤال بالا، پاسخ می‌دهیم. عراقچی با عبور از دریاچه خون شهدای مدافع حرم و لشکر فاطمیون و از برکت خون‌های افغان‌ها که ایران را برای عراقچی و امثال عراقچی امن کرده‌اند، به صداوسیما آمد و مهاجرین افغان مقیم ایران را به اخراج تهدید کرد.

مطالب مرتبط

comments s

  1. استفاده ایرانی ها و افغان ها از یکدیگر دو طرفه بوده و کسی نمی تواند از دیگری طلبکار باشد. دقت کنید!!

    1. دو طرفه بوده؟ یعنی شما ایرانی ها تا بحال از جان خودتان برای افغانهای هم مذهب،هم زبان خود مایه گذاشتید؟! شما از حداقل ها چشم پوشی کردین نسبت به برادران و خواهران افغانی خود،شماها حتی به کسانی که به نیابت از شما به سوریه رفتند کوچکترین کار را انجام داده اید؟! دولت شما به سختی اقامت افغان ها را تمدید می کند، همیشه در اداره جات و مدارس شما با لهن افاغنه و توهین از مهاجرین استقبال کردین چطور شماها که دم از عدالت علی میزنید و خود را شیعه می دانید کجاست مسلمانانی؟ واقعا افغان ها و ایرانی ها با یکدیگر برادر و برابراند؟ بچه ها و فرزندان ما از کوچکترین حق و حقوق انسانی منع شده اند جتی در مدارس ایرانی حق تحصیل نداشتند،همین الان هم در خیلی از رشته ها حق تحصیل ندارند و حتی حق رفتن به سایر شهرهای شما را ندارند جز ۱ روز ان هم در مرکز ان شهر برای کار اداری یا موارد خاص! کجاست این دو طرفه بودن شما ایرانی ها تا ابد مدیون افغان ها و خون شهدای افغان هستید! و این را هم بدان شما ایرانی ها تا الان که این همه تحریم و فشار بر شما وارد است اینگونه به قول خودتان دوربرتان داشته و خود را بالاتر از افغان ها میدانید و میبیند وای بحال ان روزی که فشارها از رویتان برداشته شود و دمتان راست شود آن روز مطئنم دیگر حتی قوانین وضع خواهد شد که افغان ها برای صحبت با فرد ایرانی باید مجوز بگیرد و فقط در حد ۱۰ کلمه بیشتر سخن نگوید. این تقصیرات را چشم مردم ایران نمی بینم فقط معترضم به قوانین یکطرفه و بقول خودتان خصمانه مسئولین و مقامات دولتی ایران. این ضرب المثل خودتان است که میگه از هر دستی بدی از همون دست میگیری! واقعا بجا و به موقع است همانطور که شما سال ها در حق افغانی های شیعه مذهب ظلم کردید و آنان را تحریم کردید از تمام حقوق انسانیشان ( محدویت در تحصیل،محدویت در رفت امد به سایر شهر،استفاده ابزاری، توهین و تحقیر،نژادپرستی و…) حال تمام دنیا روابط خود را با شما قطع کرده اند و شما را تحریم اقتصادی،تحریم در سفر به کشورهای دیگر،و… دقیقا همون بلایی رو که به قول خودتان به سر افاغنه اوردید بر سرتان فرود آمد! شک نکنید این خواست و اراده خدا بوده است. و اینجاست که میگن به مظلوم ظلم نکنید چرا که بازهم بقول خودتان دست بالای دست بسیاره….و مطئمن باشید افغانستان تا ابد همینطور باقی نخواهد ماند و به یاری خدا و عزم راسخ جوانمردان افغان آباد می شود. کلبه احزان مطئنم روزی می شود گلستان و ان روز است و اینجاست که میگن (در همیشه به روی یک پاشنه نمی چرخد) روزی شما ایرانیا به افغانستان مهاجرت می کنید و آنجاست شرمنده افغان ها می شوید چرا که ما افغان ها هیچ وقت حرمت مهمان را نمی شکنیم…

      1. شما حرمت خودتان را هم نگه نمی دارید و دهها سال است به بهانه های مختلف یکدیگر را قتل عام می کنید. یک بار به اسم کمونیست، یک بار به اسم مجاهد، یک بار به اسم طالب. اگر ما و پاکستان (با همه ستم هایش به افغانستان) نبودیم که اکثر شما را به سایر کشورهای جهان راه نمی دادند. ضمنا هر چیزی را فاش نمی توان گفت. اما شما و سایر مردم افغانستان بدانید صدها یا شاید هزاران ایرانی جانشان را برای جلوگیری از سیطره القاعده، داعش و دیگران بر افغانستان او البته تأمین امنیت ایران از دست داده اند.
        بنابراین همچنان که گفتم، رابطه ایرانی و افغان از هم رابطه ای دوطرفه بر مبنای سود دوجانبه بوده و هست. چه بپذیرید، چه نپذیرید.