نیروهای امریکایی در عراق به حالت آماده باش درآمدند

ارتش امریکا اعلام کرد، نیروهای این کشور در قالب ائتلاف بین‌المللی مدعی مقابله با داعش در عراق با توجه به تهدیدات احتمالی از سوی گروه‌هایی در منطقه به حالت آماده باش درآمدند.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد، فرماندهی مرکزی نیروهای امریکایی در بیانیه‌ای آورده است، اطلاعاتی امنیتی دال بر وجود تهدیداتی جدی علیه نیروهای امریکا در نزد سازمان‌های اطلاعاتی این کشور موجود است.

بیل اوربان، سخنگوی فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح امریکا در خاورمیانه و آسیای مرکزی (سنتکام) اعلام کرد، نیروهای امریکایی در بالاترین سطح هشدار و در حالت آماده باش هستند. ما تهدیدات جدی که در آستانه وقوع علیه نیروهای آمریکایی هستند را تحت نظر داریم.

این اظهارات در توضیح حرف‌های کریستوفر گیکا، جنرال انگلیسی و معاون فرمانده نیروهای ائتلاف امریکایی ضد داعش مطرح شد که در کنفرانسی خبری گفته بود، هیچ خطری رو به فزونی علیه نیروهای ائتلاف بین‌المللی از سوی نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه و نیروهای حشد شعبی عراق وجود ندارد.

گیکا افزود: نیروهای ائتلاف فعالیت‌های شبه‌نظامیان شیعه (حشد شعبی) را از نزدیک رصد می‌کنند و ائتلاف تدابیر پیشگیرانه را در صورت افزایش سطح خطر در نظر خواهد گرفت.

این در حالیست که دیروز رسانه از اعزام ۱۲۰ هزار نیروی نظامی امریکایی به منطقه خاورمیانه خبر داده بودند؛ خبری که دیروز از سوی ترامپ رییس جمهوری امریکا رد شد.

مطالب مرتبط