نوکیا ۲؛ سلطان موبایل‌های ارزان‌قیمت

نوکیا ۲ یکی از آخرین گوشی‌های نسبتا ارزان در بازار موبایل است و از آنجا که امکان دارد اسم نوکیا شما را اغوا کند با هم مهمترین نقاط ضعف و قوت آن را مرور میکنیم

مثبت: طراحی قابل قبول
فریم دور گوشی از آلومینیوم ساخته شده است و قاب پشتی از پلی‌کربنات. روی قاب پشت و جلوی آن، پستی و بلندی قابل‌توجهی دیده نمی‌شود. با توجه به نمایشگر پنج اینچی ابعاد آن کاملا مناسب است. قاب پشتی و جلویی در لبه‌ها انحنای کمی دارند تا در کنترل گوشی به شما کمک کنند. قاب اصلی گوشی انحنای قابل توجهی دارد و به‌خوبی با قاب‌های پشتی و جلویی هماهنگ شده‌اند تا فاصله آن‌ها با هم احساس نشود.

منفی؛ نمایشگر اقتصادی
نمایشگر پنج اینچی دقتی برابر با ۷۲۰p دارد. در مقیاس فعلی دنیای گوشی‌های موبایل این عدد کمی است که بیش از هر چیز باید مایه خجالت باشد، اما برای نوکیا ۲ اوضاع فرق می‌کند. چون به هر حال با یک موبایل کاملا اقتصادی روبرو هستیم. اما بهتر است از همین الان بدانید با تراکم تصویری معادل ۲۹۴ppi سقف رویاهایتان را نباید خیلی بلند در نظر بگیرید.

مثبت؛ وجود اندروید به روز
یکی از مواردی که نوکیا ۲ را به موبایلی محبوب تبدیل می‌کند، وجود یکی از جدیدترین نسخه‌ها‌ی به‌روز‌شده اندروید یعنی نوقا ۷.۱ است. استفاده از نسخه‌های جدید اندروید باعث می‌شود تا حافظه‌ی داخلی بیشتری در اختیار کاربر باشد. به خصوص وقتی با یک موبایل ارزانقیمت روبرو هستیم. همچنین رابط کاربری اختصاصی موجود روی این گوشی تا حدامکان شبیه به اندروید خالص ساخته شده است.

منفی؛ سخت افزار فقیر
پردازنده نوکیا ۲، از نوع Snapdragon 212 است. این پردازنده چهارهسته‌ای است و از معماری Cortex-A7 در ساخت آن استفاده شده است. نوع این پردازنده ۳۲ بیت است. در کنار این موارد یک گیگابایت حافظه موقت و هشت گیگابایت حافظه داخلی پیش روی شماست. با وجود کارت‌های میکرو SD میتوانید محدودیت حافظه ذخیره‌سازی را دور بزنید، اما در مورد باقی موارد هیچ کاری جز صبر و بردباری از دستتان ساخته نیست و مدام باید با خودتان بگویید بالاخره یک گوشی اقتصادی خریده‌ام!

مثبت؛ باتری پرتوان
بهترین چیز در مورد نوکیا ۲، باتری پرقدرت و پردوام آن است؛ یک باتری ۴۱۰۰ میلی‌آمپرساعتی که بدون اغراق می‌تواند تا دو روز شارژدهی دستگاه را تامین کند. این مسئله با توجه به عمر باتری گوشی‌های امروزی که نهایت شارژدهی آن‌ها ۱۲ تا ۱۳ساعت است، یک برگ برنده برای نوکیا ۲ محسوب میشود.

منفی؛ عکس‌ها را پنهان کن
نوکیا ۲ به سنسور‌های هشت و پنج مگاپیکسلی مجهز است که در دوربین‌های سلفی و اصلی استفاده شده‌اند. دوربین اصلی میتواند در شرایط مناسب نور، عکس‌های خوبی بگیرد، اما با دوربین سلفی دو مگاپیکسلی هیچ کس خوش چهره نیست و ترجیح میدهد بیشتر چت تصویری داشته باشد. تنها امتیازی که نوکیا به شما داده امکان ذخیره عکس‌ها در Google Photos است تا دیگر نگران کمبود فضای ذخیره‌سازی و گم‌شدن عکس‌ها نباشید.

مطالب مرتبط