تیم فوتبال زنان امریکا برای چهارمین بار قهرمان جهان شد

تیم فوتبال زنان امریکا با شکست هلند در مسابقه نهایی جام جهانی فوتبال زنان برای چهارمین بار قهرمان جهان شد.

مسابقه فینال جام جهانی زنان در سال ۲۰۱۹ عصر روز یکشنبه و در ورزشگاه شهر لیون فرانسه میان دو تیم امریکا، مدافع عنوان قهرمانی و هلند که برای نخستین بار به جمع چهار تیم برتر جام جهانی راه یافته، برگزار شد.

هلند یکی از هشت کشوری است که تا کنون به فینال جام جهانی زنان رسیده است. پیش از این فقط دو کشور اروپایی قهرمان این تورنمنت شده‌اند: آلمان (۲۰۰۷ و ۲۰۰۳) و نروژ (۱۹۹۳).

امریکا گرچه تا قبل از فینال دروازه تمامی حریفانش را در همان ۱۲ دقیقه آغازین مسابقه باز کرده بود اما با درخشش ساری فان‌فینه‌دال دروازه‌بان تیم فوتبال زنان هلند، تیم امریکا برای رسیدن به گل تا دقیقه ۶۱ منتظر ماند.

نیمه نخست این دیدار با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید اما نیمه دوم این بازی با حملات پرشُمار امریکا همراه بود که در دقیقه ۶۱ این تیم را صاحب یک ضربه پنالتی کرد.

در پی وقوع خطا بر روی الکس مورگان، داور با استفاده از ویدئو چک یک ضربه پنالتی به سود امریکا اعلام کرد. «مگان رپینو» با به ثمر رساندن این پنالتی تیم امریکا را پیش انداخت. این ششمین گل کاپیتان تیم ملی آمریکا در این رقابت‌ها بود و کفش و توپ طلای این مسابقات را برای او به ارمغان آورد.

۸ دقیقه بعد نیز «رُز لاول» موفق شد پس از فریب مدافعان تیم هلند، با نواختن یک ضربه شوت به کنج دروازه حریف، دومین گل آمریکا را به ثمر برساند.

در مسابقه رده‌بندی نیز روز شنبه تیم زنان سویدن موفق شد با شکست انگلستان در جایگاه سوم جهان قرار گیرد.

مطالب مرتبط