برازیل برای نهمین‌بار قهرمان کوپا امه‌ریکا شد

تیم ملی برازیل با برتری ۳ بر ۱ برابر پرو در بازی نهایی رقابت‌های کوپا امه‌ریکا یا جام ملت‌های امریکای جنوبی برای نهمین‌بار فاتح قدیمی‌ترین جام ملی دنیا شد.

تیم ملی فوتبال برازیل در دیدار نهایی رقابت‌های کوپا امه‌ریکا دیشب (یکشنبه) به‌مصاف تیم ملی فوتبال پرو رفت. این دیدار حساس با نتیجه ۳ — ۱ با گُل‌های اورتون، ژسوس و ریچارلیسون برابر پرو، به پایان رسید و برازیل جام قهرمانی را بالای سر برد.

در بازی نهایی چهل‌وششمین دوره این رقابت‌ها در ورزشگاه ماراکانا، ابتدا میزبان توسط اورتون در دقیقه ۱۵ به گل نخست دست یافت؛ اما خطای هند مدافع این تیم در محوطه جریمه، یک پنالتی نصیب پرو کرد که گوئررو با یک ضربه در دقیقه ۴۴ گل تساوی پرو و تنها گل دریافتی برازیل در این دوره را به‌ثمر رساند.

نیمه‌ نخست این بازی با تساوی به پایانش نزدیک بود که ژسوس در وقت‌های تلف‌شده نیمه اول، دومین گل برازیل را به‌ثمر رساند و میزبان را پیروز به رختکن فرستاد.

اتفاق خاص در نیمه دوم، اخراج ژسوس در دقیقه ۷۰ بود. ریچارلیسون تازه‌وارد هم در دقیقه ۹۰ از روی نقطه پنالتی گل سوم میزبان را به‌ثمر رساند و تیم ملی فوتبال برازیل با سرمربی‌گری تیته برای نهمین‌بار ‌قهرمانی کوپا امه‌ریکا را از آن خود کرد.

کوپا امه‌ریکا ۲۰۱۹ چهل‌و‌ششمین دوره این مسابقات بود که از ۱۴ جون تا ۷ جولای در برازیل برگزار شد.

دنی آلوز بهترین بازیکن مسابقات به‌عنوان کاپیتان برازیل، جام قهرمانی را بالای سر برد.

مطالب مرتبط