سه عملیات برای سرکوب طالبان در هرات راه‌اندازی می‌شود

عبدالقیوم رحیمی؛ والی هرات می‌گوید که به‌زودی سه عملیات نظامی برای پاک‌سازی مناطق ناامن این ولایت از وجود طالبان راه‌اندازی می‌شود.

آقای قیومی امروز پنج‌شنبه، ۲۸ سرطان در صحبت با خبرگزاری افق گفت که با راه‌اندازی این عملیات‌ها، تلفات سنگینی بر طالبان در هرات وارد خواهد شد.

این در حالی است که هفته جاری عملیات پاک‌سازی ولسوالی‌های شرقی هرات پایان یافت. مقام‌های محلی هرات می‌گویند که در جریان این عملیات، بیش از ۵۰ طالب کشته شده‌اند.

افق را در تلگرام دنبال کنید

اما کامران علی‌زایی؛ رییس شورای ولایتی هرات در گفتگو با خبرگزاری افق می‌گوید در صورتی که نیرو و امکانات کافی به ولسوالی‌های شرقی فرستاده نشود، طالبان دوباره به این ولسوالی‌ها هجوم خواهند آورد.

این در حالی است که تحرکات طالبان در ولسوالی‌های شمالی هرات نیز افزایش یافته‌است. در یک‌ماه گذشته در نتیجه حملات طالبان در ولسوالی‌های غوریان، کشک کهنه، کشک رباط سنگی و گلران، به نیروهای افغان تلفات وارد شده‌است.

در جریان سال جاری، حملات طالبان در ولایت‌های فراه، بادغیس، غور و هرات افزایش یافته‌است. آگاهان نظامی معتقد اند که دامنه ناامنی‌ها از شمال و جنوب، به سمت غرب گکشور، گسترش پیدا کرده‌‌است.

مطالب مرتبط