سناتور امریکایی خواهان مخالفت ترامپ با درخواست خروج نظامیان امریکا از افغانستان شد

لیندزی گراهام؛ سناتور جمهوری‌خواه امریکایی اعلام کرد که وی امیدوارد که دونالد ترامپ؛ رییس جمهوری این کشور خواست طالبان برای خروج نیروهای امریکایی از افغانستان طی ۱۸ ماه را نپذیرد.

این سناتور پرنفوذ امریکایی امروز (شنبه، ۲۹ سرطان) در توییترش نوشت که نیروهای امریکایی باید با توجه به شرایط افغانستان، اقدام به خروج از این کشور کنند.

آقای گراهام در مورد توافق صلح امریکا با طالبان هم گفته‌است که امریکا به یک توافق خوب ضرورت دارد نه یک توافق جعلی.

لیندزی گراهام؛ سناتور امریکایی همچنین با اشاره به مقاله‌‌ای که شش ماه پیش درباره خروج نظامیان امریکایی از افغانستان نوشته شده‌بود، با این اقدام مخالفت کرده‌است.

مخالفت این سناتور پرنفوذ امریکایی با خروج نظامیان آن کشور از افغانستان در حالی صورت می‌گیرد که زلمی خلیل‌زاد؛ فرستادۀ ویژۀ امریکا برای صلح افغانستان امروز گفته‌است که برای یک ماموریت دیگر در مورد گفتگوهای صلح افغانستان با طالبان آماده می‌شود.

خروج نظامیان امریکایی، پیش‌شرط اصلی طالبان برای امضای توافق صلح است. آن گروه بارها تأکید کرده‌است که تا زمان حضور نظامیان خارجی، به «جهاد» شان ادامه می‌‌‌دهند و آتش‌بس و خلع سلاح را نخواهد پذیرفت.

با این‌حال، پنتاگون؛ وزارت دفاع امریکا هم خیرا در گزارشی که به کنگره آن کشور ارائه کرده، نسبت به قدرت‌گیری داعش در افغانستان هشدار داده و گفته‌است که صلح با طالبان، به‌معنای پایان جنگ نیست و نیروهای خارجی باید برای واکنشی سریع در برابر اقدامات داعش در آن کشور بمانند.

مطالب مرتبط