فرمانده امریکایی در آسیای میانه بر سرکوب طالبان تأکید کرد

جنرال کنت مک‌کنزی؛ فرمانده عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در آسیای میانه از تغییر موضع امریکا و ناتو در قبال طالبان و سرکوب این گروه خبر داده‌است.

آقای مک‌کنزی که به افغانستان سفر کرده، در دیدار با ولی‌محمد احمدزی؛ فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور بر سرکوب گروه طالبان در افغانستان تأکید کرد.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین، امروز (چهارشنبه، ۲۰ سنبله) در اعلامیه‌ای گفت که این دیدار در کمپ «مارمل» انجام شده و دوطرف درباره ‌حمایت از نیروهای امنیتی افغان، مسایل امنیتی و انتخابات پیش ‌رو بحث و گفتگو کرده‌اند.

جنرال مک‌کنزی در این دیدار گفته‌است که برای حمایت و همکاری با نیروهای امنیتی افغانستان در سرکوب هراس‌افکنان و تأمین امنیت انتخابات آماد‌گی کامل دارد.

در عین حال، فرمانده قول اردوی شاهین گفته‌است که نیروهای امنیتی افغانستان برای تأمین امنیت انتخابات آماد‌گی دارند و تلاش می‌کنند تا با حمایت نیروهای بین‌المللی زمینه مشارکت عمومی را فراهم کنند.

او افزوده که که نیروهای امنیتی افغانستان با حمایت همکاران بین‌المللی به خصوص قوای هوایی امریکا، ناتو و قوای هوایی افغانستان، مهلک‌ترین ضربات را بر هسته‌های تصمیم‌گیری دشمن وارد و مکانیزم تحرک دشمن را به صورت اساسی مختل کرده‌اند.

مک‌کنزی در حالی از تغییر موضع امریکا و ناتو در برابر طالبان در افغانستان خبر می‌دهد که پیش از این دونالد ترامپ؛ رییس جمهوری امریکا مذاکرات با گروه طالبان در دوحه را لغو کرد و آن را منسوخ‌شده خواند.

مطالب مرتبط