هشدار امریکا درباره حملات سایبری روسیه و چین

یک مقام اطلاعاتی امریکا در سخنانی گفت که روسیه و چین به احتمال زیاد از توانایی‌های سایبری خود برای به چالش‌کشیدن ایالات متحده در آینده‌ای قابل پیش‌بینی استفاده خواهند کرد.

وبگاه نظامی بلغارستان در تحلیلی در خصوص توانمندی‌های سایبری روسیه و چین نوشت که این دو کشور دارای نیروهای بسیار توانمندی هستند که می‌‌توانند اطلاعاتی را سرقت کنند یا به زیرساخت‌های امریکا حمله کنند.

افق را در تلگرام دنبال کنید

چین و روسیه در برخی موارد اطلاعات طبقه‌بندی‌شده درباره پیشرفته‌ترین سخت‌افزارهای نظامی امریکا از جمله جنگنده‌های «اف-۲۲»، «اف-۳۵» ، چرخبال «وی-۲۲ آسپری» وغیره را ربوده‌اند.

بر اساس این گزارش، روسیه همچنان قدرتمندترین دشمن امریکا در فضای سایبری است طوری که دانیل کوتس؛ مدیر آژانس اطلاعات ملی امریکا چندی قبل در این باره گفت که مسکو یک برنامه سایبری تهاجمی بسیار پیشرفته دارد و در سال‌های اخیر، موقعیت سایبری تهاجمی‌تری به خود گرفته‌است.

این در حالی است که یک روزنامه امریکایی اخیرا در گزارشی از تشدید حملات سایبری امریکا علیه روسیه و نفوذ به شبکه برق آن کشور خبر داد.

به نوشته وبگاه نظامی بلغارستان، پکن نیز در حالی ‌که فعالیت‌های سایبری را تا حدودی کاهش داده؛ اما با این وجود همچنان یک بازیگر فعال در این عرصه است. مدیر آژانس اطلاعات ملی امریکا در این باره گفت که پکن به‌طور جدی دولت امریکا، متحدین آن و شرکت‌های امریکایی را برای جاسوسی سایبری هدف قرار خواهد داد.

این مقام امریکایی در خاتمه با اشاره به ساخت برخی جنگنده‌های نسل چهارم و پنجم از سوی چین همچون جنگنده‌های پنهانکار «چنگدو جی- ۲۰» ، «شنیانگ جی -۳۱» و برخی تجهیزات دیگر گفت که مشکل با گذشت زمان بدتر می‌شود، مگر این‌که امریکا برای مقابله با این کشور گامی بردارد.

مطالب مرتبط