برای کاهش وزن چقدر آب بنوشیم؟

کاهش وزن نیاز به یک تعهد در شیوه زندگی دارد: سالمتر بخورید ، بیشتر ورزش کنید ، یک شب ۶_۸ ساعت بخوابید و آب زیادی بنوشید. نه تنها انتخاب آب به جای نوشیدنی های کالری‌دار و قندی باعث صرفه جویی در کالری شما می شود ، بلکه آب برای عملکرد تیز مغز ، نگه داشتن صحیح عملکرد اعضای بدن نیز ضروری است.

بعضی از افراد که می توانند به صورت استاندارد هشت گیلاس آب بخورند اما برخی دیگر به مقدار بیشتری (یا شاید کمتر)آب نیاز داشته باشند. اما آب مورد نیاز بدن هر فرد طبق تحقیقات انجام شده به صورت زیر است.

برای یک فرد متوسط:

اگرچه همه نیازهای مختلفی دارند اما مقدار توصیه شده هشت گیلاس باید کافی باشد و می تواند به جلوگیری از افزایش وزن برای یک فرد متوسط ​​یا شخصی که فقط به دنبال کاهش چند کیلو هستند کمک کند. اگرچه هشت گیلاس آب به نظر زیاد نیست اما حدود ۴۳٪ بزرگسالان روزانه کمتر از چهار فنجان آب می نوشند، و ۷٪ هیچ گیلاس آبی نمی نوشند.

اگر با نوشیدن هشت پیلاس آب احساس خستگی می کنید ، حتما تعداد گیلاس ها را کاهش دهید. نوشیدن بیش از حد آب می تواند منجر به هیپوناترمی شود ، بیماری که به عنوان مسمومیت با آب شناخته می شود . درست جایی که سطح سدیم در بدن بیش از حد رقیق می شود و می تواند منجر به تورم مغز ، تشنج و کما شود.

اگر زیاد کار می کنید مثلا اگر یک ورزشکار دارای ورزش و تحمل پایداری هستید ، به آبی بیشتر از هشت گیلاس استندرد نیاز دارید. بعد از یک تعرق زیاد می توانید بدن خود را از هیدراتاسیون مناسب تخلیه کنید.

کالج پزشکی ورزشی توصیه می کند که قبل از ورزش چهار گیلاس آب اضافی بنوشید ، چهار تا هشت گیلاس آب حین ورزش و چهار گیلاس دیگر بعد از ورزش میل کنید. شما همچنین می توانید قبل از ورزش وزن خود را وزن کنید و ببینید که چند گرم از دست می دهید. پس از آن برای هر گرم وزن از دست رفته دو گیلاس آب بنوشید.

اگر اضافه وزن بیشتری دارید:

برای افراد دارای اضافه وزن یا چاق ، نیاز آبی آنها متفاوت است. این افراد برای اینکه به طور مناسب هیدراته شوند و به کاهش وزن برسند، باید آب بیشتری بنوشند.افرادی که BMI بالاتری دارند کمترین هیدراته را دارند. این مطالعات نشان می‌دهد که آب یک ماده مغذی اساسی است و ممکن است به عنوان یک ماده غذایی در کاهش وزن نقش داشته باشد. محققان دریافتند که بزرگسالان دارای اضافه وزن که ۱۶ ساعت قبل از وعده های غذایی شان ۱۶ گرم آب می نوشند ، سه گرم بیشتر از کسانی که این‌کار را نکردند کم می‌کنند. جایگزینی آب با نوشیدنی های کالری و قند مانند نوشابه ، آب میوه و چای های یخ نیز می تواند به کاهش وزن کمک کند.

علائم کمبود آب بدن را بخاطر بسپارید: تشنگی، خشکی دهان، سردرد و در موارد شدید سرگیجه و احساس بی حالی است. فقط ۲٪ کمبود آب بدن می تواند بر عملکرد ورزشی تأثیر منفی بگذارد.

عوامل دیگری نیز وجود دارد که می تواند تأثیر زیادی بر مقدار آب مصرفی شما داشته باشد، اگر بیشتر عرق کنید ، گرما در بیرون باشد ، داروهای خاصی مصرف کنید یا الکل بنوشید.

مطالب مرتبط