مسی برنده توپ طلای ۲۰۱۹ شد

لیونل مسی ستاره ارجنتاینی بارسلونا توپ طلای بهترین بازیکن سال ۲۰۱۹ جهان را از آن خود کرد‌.

ستاره ارجنتاینی که از نظر فردی سال بسیار خوبی را گذرانده‌، بالاتر از رقبایی چون ویرژیل فن دایک، کریستیانو رونالدو و سادیو مانه این عنوان را از آن خود کرد تا با شش توپ طلا، از این حیث در تاریخ فوتبال بی‌رقیب لقب گیرد.

لیونل مسی بعد از انتخاب به عنوان بهترین بازیکن و دریافت جایزه توپ طلای فرانس فوتبال گفت: «باید از همه روزنامه‌نگارانی که در این رده‌بندی به من رای دادند تشکر کنم. همچنین از هم‌بازی‌های خود نیز ممنون هستم. ده سال پیش که من اولین توپ طلای خود را دریافت کردم، همه‌چیز و رخ‌دادن این اتفاقات برایم غیرقابل تصور بود. این فوتبال همان چیزی است که من عاشق آن هستم و امیدوارم خداوند کمک کند این روند برایم تا سال‌های سال ادامه داشته‌باشد.»

ویرژیل فن دایک نیز بعد از کسب رتبه دوم در رده‌بندی توپ طلا گفت: «بودن در جایگاهی که بازیکنانی مانند کریستیانو رونالدو و لیونل مسی حضور دارند خوشایند است. من فاصله زیادی با کسب عنوان بهترین بازیکن نداشتم و در ادامه نیز به مبارزه‌ ادامه خواهم داد، البته رسیدن به چنین مراحلی در فوتبال دشوار است. تا زمانی که نام خودم را ندیده‌بودم هرگز تصور نمی‌کردم روزی نامزد دریافت جایزه توپ طلا شوم. من در دوران ورزشی خود دشواری‌های زیادی را تجربه کرده و دیر به سطح اول معرفی شدم؛ اما هیچگاه برای رسیدن به رویاهای خود تسلیم نشدم. من به عملکرد خودم افتخار می‌کنم و امیدوارم سال آینده نیز این‌جا باشم.»

اما کریستیانو رونالدو در مراسم انتخابات بهترین بازیکن سال ۲۰۱۹ نشریه فرانس فوتبال شرکت نکرده‌بود.

مطالب مرتبط