واکنش‌ها به خبر مرگ کوبی برایانت؛ از مسی تا ترامپ

پس از درگذشت غم‌انگیز کوبی برایانت؛ اسطوره ورزش بسکتبال امریکا، بسیاری از ورزشکاران، باشگاه‌ها و افراد مشهور جهان حتی سیاستمدارانی نظیر ترامپ و اوباما نسبت به درگذشت برایانت واکنش نشان داده‌اند.

دونالد ترامپ؛ رییس جمهوری امریکا با اشاره به این حادثه در توئیترش نوشت: گزارش‌ها حاکی از آن است که برایانت‌؛ ستاره جهان بسکتبال به همراه چند نفر دیگر در حادثه سقوط هلیکوپتر در کالیفرنیا جان خود را از دست داده‌اند. خبر تکان دهنده‌ای است.

باراک اوباما؛ رییس جمهوری پیشین امریکا نیز از طرف خود و همسرش میشل اوباما ضمن تسلیت درگذشت کوبی برایانت و همدردی با خانواده‌ وی، نوشت که مرگ جیانا –دختر کوبی برایانت- برای کسانی که فرزندی دارند بیشتر موجب دلشکستگی است.

لئو مسی؛ ستاره ارجنتاینی باشگاه بارسلونا هم گفته‌است: کلمه‌ای ندارم… تمام عشق من نثار خانواده و دوستان کوبی. لذت بزرگی بود که تو را دیدم و اوقات خوشی را باهم گذراندیم. تو نابغه‌ای حقیقی بودی که کم مانندت پیدا می‌شد.

کریستیانو رونالدو هم نوشت: قلبم از شنیدن خبر درگذشت کوبی و دخترش جیانا شکسته‌است. کوبی یک اسطوره‌ واقعی و الهام‌بخش خیلی‌ها بود. همدردی و تسلیت من نثار خانواده و دوستان کوبی و همه کسانی که در این حادثه جان باختند. روحت قرین رحمت اسطوره!

ویرژیل ون‌دایک هم توییت کرده‌است: لال و دل‌شکسته. همه در این اوقات وحشتناک به فکر خانواده‌ برایانت هستیم. مامبا تا ابد.

تیری آنری نوشته‌است: خبر درگذشت کوبی و دخترش جیانا و دیگرانی که در آن تصادف هلیکوپتر بودند واقعا مرا ویران کرد. تمام افکار و همدردی‌ام نثار خانواده‌ او و دیگر قربانیان سانحه.

نیمار که گل دیشب‌اش را به کوبی تقدیم کرده‌بود نوشت: روز غم‌انگیزی برای ما در ورزش است، برای ما طرفداران و مخصوصا خانواده و دوستان کوبی. اسطوره‌ای با دستان تو خلق شد، کوبی ممنون به‌خاطر تعالی‌بخشیدن به ورزش… باشد که خداوند به قلب خانواده و دوستانت آرامش ببخشد.

کیلیان امباپه نیز نوشت: روحت قرین رحمت اسطوره!

رابرت لواندوفسکی هم مرگ کوبی را تسلیت گفت.

توییتر باشگاه بارسلونا نیز نوشت که از شنیدن این خبر شوکه شده‌ و ضمن تسلیت به خانواده‌ کوبی آرزو کرد روحش قرین رحمت باشد.

باشگاه آث میلان نیز مرگ کوبی را تسلیت گفته و نوشته‌است: ما هیچ کلمه‌ای نداریم که با آن ابراز کنیم چقدر از شنیدن خبر درگذشت ناراحت‌کننده‌ کوبی برایانت شوکه‌ایم، یکی از بزرگ‌ترین ورزشکاران تاریخ و از طرفداران روسونری.

آث میلان با خانواده‌ برایانت و دیگر جان‌باختگان حادثه، اعلام همدردی کرده‌است.

باشگاه چلسی نیز کوبی را یک اسطوره‌ حقیقی نامید و آرزو کرد که روحش قرین رحمت باشد.

باشگاه رئال مادرید در بیانیه‌ای رسمی، مرگ دردناک کوبی برایانت را تسلیت گفت.

توییتر باشگاه تاتنهام هم نوشت که از شنیدن خبر درگذشت کوبی شوکه و غم‌زده هستند و با خانواده‌ برایانت و دیگر درگذشتگان این حادثه ابراز همدردی می‌کنند.

باشگاه لیورپول هم مرگ کوبی را تسلیت گفته و از او به عنوان یک اسطوره و الگوی واقعی یاد کرده‌است.

جیمز میلنر؛ بازیکن لیورپول، مارک آنتونی؛ خواننده‌ معروف، الکس مورگان، بلیچر رپورت، ایکر کاسیاس، باشگاه پاری‌سن‌‌ژرمن، باشگاه آاس م، ژوزه مورینیو، مارکوس رشفورد، گرت بیل، رونالدینیو، پائولو دیبالا، رحیم استرلینگ، بیگ راسل، سرخیو آگوئرو، جرارد پیکه و فرانچسکو توتی نیز در صفحات اجتماعی‌شان واکنش نشان داده‌اند.

گفتنی است که کوبی برایانت؛ بازیکن ۴۱ ساله بسکتبال امریکا در یک سانحه هوایی در کالیفرنیا کشته شد.

آقای برایانت و دختر ۱۳ ساله‌اش از مسافران یک هلیکوپتر خصوصی بودند که یکشنبه در کالاباساس کالیفرنیا دچار آتش‌سوزی شد و در یک زمین خالی سقوط کرد.

به همراه آن‌ها ۷ نفر دیگر نیز کشته شدند.

مطالب مرتبط