تأکید عبدالله بر شفافیت و مشروعیت نتایج انتخابات

عبدالله عبدالله؛ رییس اجرایی و نامزدان انتخابات ریاست ‌جمهوری ابراز امیدواری کرده که نتایج انتخابات ریاست ‌جمهوری به گونه شفاف و در مطابقت با قانون و طرزالعمل‌های انتخاباتی اعلام شود.

آقای عبدالله امروز شنبه (۱۹ دلو) در همایشی در کابل گفت که افغانستان در شرایطی دشوار قرار دارد و اعلام نتایج انتخابات بر اساس رای واقعی مردم می‌تواند کشور را از وضعیت کنونی نجات دهد.

او افزود: «امیدواریم نتیجه‌ نهایی انتخابات، در مطابقت با قانون و طرزالعمل‌ها و به‌گونه‌ شفاف اعلام شود که با اعلام نتیجه‌ شفاف، از این مرحله عبور خواهیم کرد.»

انتخابات ریاست ‌جمهوری، نزدیک پنج ماه پیش در ششم میزان برگزار شد؛ اما تاکنون از نتایج نهایی آن خبری نیست. نتایج ابتدایی این انتخابات که براساس آن اشرف‌غنی پیشتاز است، اول جدی اعلام شد و از آن زمان تاکنون نتایج تحت بررسی کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی است.

کمیسیون رسیدگی به شکایات روز چهارشنبه (۱۶ دلو) فیصله‌ نهایی‌ خود را در مورد شکایات استینافی اعلام کرد که بر اساس آن،‌ آرای ۱۴۱۲ محل رأی‌دهی مربوط به ۳۰۰ هزار رأی جنجالی، به تفتیش ویژه و آرای ۲۹۸ محل دیگر به بازشماری مجدد می‌رود.

مطالب مرتبط