کرونا در ایران؛ خدمات کنسولی‌ سفارت افغانستان در تهران متوقف شد

همزمان با شیوع ویروس کرونا در ایران، سفارت افغانستان در تهران کلیه خدمات کنسولی خود به مهاجرین را به جز موارد ضروری، متوقف کرده‌است.

در اطلاعیه سفارت افغانستان در تهران آمده‌است که «به اطلاع همه مراجعین کنسولی سفارت کبرای جمهوری افغانستان در تهران رسانده می‌شود امروز شنبه، ۳ حوت ۱۳۹۸ با توجه به مشاهده و میزان تشخیص ویروس کرونا در برخی از ولایات جمهوری اسلامی ایران، با درنظرداشت ازدحام مراجعین در بخش قونسلی این نمایندگی، به منظور اتخاذ تصامیم و تدابیر لازم جهت وقایه و جلوگیری از انتشار‌ این بیماری‌ کشنده که معمولا در تجمعات به سرعت شیوع می‌یابد، از ارائه خدمات قونسلی معذور می‌باشد.»

به گفته این سفارت، مراجعینی که نوبت اینترنتی دارند نیز زمان مراجعه آن‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

سفارت افغانستان در تهران خاطرنشان کرده که به‌خاطر سلامتی هموطنان و مراجعین، ناگزیر است تمام تدابیر احتیاطی لازم و ضروری را روی دست بگیرد.

در همین حال، تدابیر شدید برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا از ایران به افغانستان، در مرز اسلام‌قلعه ولایت هرات از سوی مسؤولین صحت عامه این ولایت روی دست گرفته شده‌است.

در عین حال، ریاست صحت عامه ولایت هرات، خواستار رعایت برخی نکات توسط آن‌عده از شهروندان شده که اخیرا به شهر قم ایران سفر کرده‌اند.

مطالب مرتبط