رییس ستاد انتخاباتی عبدالله: اجازه پرواز به هرات را ندارم

علی‌احمد عثمانی؛ رییس ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله می‌گوید که مسؤولان میدان هوایی کابل مانع سفر وی به ولایت هرات شده‌اند.

آقای عثمانی گفته‌است که قرار بود صبح امروز (یک‌شنبه، ۴ حوت) با پرواز شرکت هوایی کام‌ایر از کابل به مقصد هرات پرواز کند؛ اما پس از جابه‌‎جایی در هواپیما از او تقاضا شده تا از هواپیما خارج شود.

آقای عثمانی افزوده که پس از مقاومت و پیاده‌نشدن از هواپیما، نیروهای امنیتی به هواپیمای مملو از مسافر اجازه پرواز به سمت هرات نداده‌اند.

رییس ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله گفته‌ که دلیل جلوگیری از سفرش به هرات را نمی‌داند و مقام‌های حکومتی نیز تاکنون در مورد ادعای آقای عثمانی ابراز نظر نکرده‌اند.

در همین حال،‌ یک منبع در ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی به رسانه‌ها گفته‌است که این موضوع با مداخله مستقیم عبدالله عبدالله حل شده و پرواز حامل آقای عثمانی پس از یک ساعت تأخیر انجام شده‌است.

این در حالی ‌است که تنش‌انتخاباتی، پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات به اوج خود رسیده‌است.

نتایج انتخابات ریاست ‌جمهوری هفته گذشته اعلام شد و بر اساس آن محمد اشرف‌غنی با به دست آوردن آرای بالاتر از ۵۰ درصد، رییس‌ جمهور اعلام شد؛ اما تیم ثبات و همگرایی این نتیجه را تقلبی می‌خواند و می‌گوید، این تیم حکومت همه‌شمول تشکیل می‌دهد.

مطالب مرتبط