شیوع کرونا؛ سرور دانش به اتخاذ تدابیر جدی در کابل تاکید کرد

با افزایش واقعات ابتلا به ویروس کرونا در کشور سرور دانش؛ معاون دوم ریاست جمهوری و رییس کمیته اضطرار جلوگیری از ویروس کرونا تاکید کرده که هرچه زودتر باید در شهر کابل تدابیر لازم در نظر گرفته شود.

آقای دانش امروز پنج‌شنبه، ۷ حمل در چهارمین جلسه‌ این کمیته گفته است که اگر در شهر کابل از هم‌اکنون برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا اقدام نشود، فردا دیر خواهد بود.

دفتر آقای در اعلامیه‌ای گفته که محمد یعقوب حیدری؛ والی کابل در این جلسه پیشنهاد کرده است که برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، ازدحام کاهش و از تجمعات جلوگیری شود.

از طرفی هم، اعلام رخصتی عمومی، تعطیل شدن بازارها و بازارچه‌ها، وضع محدودیت تدریجی بر فعالیت اصناف، بسته شدن اماکن عمومی، کاهش ترانسپورت شهری، متوقف شدن فعالیت بس‌های شهری، وضع محدودیت بر ورود وسایط نقلیه که روزانه وارد کابل می‌شوند و جمع‌آوری معتادین از سوی کمیته کابل به رهبری آقای حیدری پیشنهاد شده‌است.

این کمیته همچنین گفته که برای مریضانی که در شهر کابل قرنطین شوند، مراکز خاصی با استفاده از اماکن دولتی از جمله تالار لویه‌جرگه، دانشگاه پولی‌تخنیک، دانشگاه کابل، لیسه‌های دولتی و دیگر مکان‌های دولتی فراهم شود.

در این جلسه شهردار کابل نیز از ضدعفونی کردن بخش‌هایی از شهر خبر داده و گفته که قبرستان در زون شمال و شمال‌شرق این شهر در نظر گرفته شده‌است.

بر بنیاد آخرین آمار وزارت صحت عامه تا کنون ۸۰ واقعه مثبت ابتلا به کرونا در کشور ثبت شده و از این میان سه نفر در ولایت‌های هرات و بلخ جان باخته‌اند. به گفته وزارت صحت عامه، ۲ نفر دیگر از این بیماری نجات پیدا کرده و درمان شده‌اند.

وزارت صحت عامه گفته است که ویروس کرونا وارد گردش اجتماعی شده و احتمال ابتلای افراد بیشتر به این ویروس در ولایت‌های مختلف وجود دارد. وزیر صحت عامه در جلسه امروز نیز گفته که احتمال می‌رود ۸۰ درصد مردم افغانستان به این ویروس مبتلا شوند و ۲۱۰ هزار نفر به مراقبت‌های جدی نیاز خواهند داشت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *