احتمال فروش رونالدو به‌دلیل مشکل مالی یوونتوس بر اثر شیوع کرونا

باشگاه ایتالیایی یوونتوس به دلیل بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا وضعیت اقتصادی خوبی ندارد و شاید رونالدو را در فهرست فروش تابستانی‌اش بگذارد.

یوونتوس دو سال پیش رونالدو را با رقم ۱۱۲ میلیون یورو از رئال مادرید به خدمت گرفت و برای پرداخت دستمزد ۲۰ میلیون یورویی خالص‌اش در سال، مجبور به فداکاری‌های مالی زیادی شده‌است.

طبق ادعای ایل مساجرو، باشگاه یوونتوس کار بسیار دشواری برای حفظ فوق ستاره پرتگالی‌اش پیش رو دارد و این احتمال که او را در فهرست فروش بگذارد نیز بالاست.

چند روز پیش بازیکنان یوونتوس در مجموع ۹۰ میلیون یورو از دستمزد خود را به باشگاه بخشیدند تا باشگاه در روزهای تعطیلی فوتبال به دلیل کرونا، ضرر اقتصادی هنگفت را تجربه نکند؛ اما گویا حتی این میزان فداکاری هم برای حفظ بازیکنی مثل رونالدو کفایت نمی‌کند.

یوونتوس این روزها در حال برنامه‌ریزی است تا اهداف از پیش تعیین‌شده و پروژه‌های ورزشی‌اش باطل نشوند.

رونالدو سالانه ۵۴ میلیون یورو ناخالص (۳۱ میلیون یورو خالص) از یوونتوس دستمزد دریافت می‌کند و این یک دردسر بزرگ برای این باشگاه محسوب می‌شود. باشگاه تورینی برای حل این معضل سه راه پیش رو دارد: فروش رونالدو به یک تیم خارجی با مبلغی بیشتر از ۷۰ میلیون یورو، حفظ رونالدو بدون تمدید قرارداد و یا تمدید یک‌ساله با او همراه با کاهش دستمزد.

مطالب مرتبط