کرونا در ایران ۳ هزار و ۴۵۲ قربانی گرفته‌است

براساس تازه‌ترین آمار وزارت صحت ایران از شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا، در شبانه روز گذشته در این کشور ۲ هزار و ۵۶۰ مبتلای جدید شناسایی شده و ۱۵۸ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. به این ترتیب شمار کل مبتلایان به کووید-۱۹ در ایران به ۵۵ هزار و ۷۴۳ نفر و قربانیان به ۳ هزار و ۴۵۲ نفر رسید.

کیانوش جهانپور؛ سخنگوی وزارت صحت ایران، امروز (شنبه، ۱۶ حمل) همزمان با اعلام آمار مبتلایان و قربانیان کرونا، تعداد کل بهبودیافتگان کرونا را نیز ۱۹ هزار و ۷۳۶ نفر اعلام کرد.

آقای جهانپور گفت که تعداد افرادی که در وضعیت وخیم هستند ۴ هزار و ۱۰۳ نفر است.

روز گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در ایران ۵۳ هزار و ۱۸۳ نفر و فوت‌شدگان ۳ هزار و ۲۹۴ نفر اعلام شده‌بود.

این در حالی است که در آمار جهانی تا صبح امروز بیش از ۱ میلیون و ۱۲۱ هزار نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد نزدیک به ۶۰ هزار نفر جان باخته‌اند.

امریکا با بیش از ۲۷۷ هزار نفر مبتلا بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده و پس از آن ایتالیا و اسپانیا با نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر قرار دارند. آلمان، فرانسه، چین، ایران و بریتانیا هم در ادامه این فهرست هستند.

در آمار جان‌باختگان، ایتالیا بیشترین تعداد را با ۱۴ هزار و ۶۸۱ نفر دارد و پس از آن اسپانیا با بیش از ۱۱ هزار نفر و امریکا با ۷ هزار و ۴۰۳ نفر هستند و فرانسه، بریتانیا، چین، ایران و هالند هم در رده‌های بعدی قرار دارند.

مطالب مرتبط