امنیت ملی «رهبر شاخه خراسان داعش» را بازداشت کرد

ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرد که نیروهای این ریاست عبدالله اورکزی؛ رهبر شاخه خراسان گروه داعش را با ۱۹ تن از همکارانش بازداشت کرده‌است.

در یک اعلامیه ریاست امنیت ملی که امروز شنبه، ۱۶ حمل منتشر شده آمده‌است که عبدالله اورکزی مشهور به «اسلم فاروقی» رهبر گروه تروریستی داعش شاخه خراسان با ۱۹ تن از همکاران نزدیکش به شمول قاری ذاهد و سیف الله مشهور به ابوطلحه‌ پاکستانی طی یک عملیات هدفمند و پیچیده توسط نیروهای قطعات خاص این ریاست بازداشت شده‌اند.

اعلامیه افزوده‌است که اسلم فاروقی در اعترافات اولیه خود از ارتباطات گسترده سازمان‌های استخباراتی منطقه‌ای با گروه داعش شاخه خراسان پرده برداشته است.

ریاست امنیت ملی همچنین گفته‌است که این رهبر داعش باشنده اصلی قریه‌ آخندزاده‌گان منطقه‌ی «اورکزی اجنسی» بوده است و قبلاً به عنوان مسوول نظامی شهر پشاور، فرمانده گروه داعش مستقر در دره عبدالخیل ولسوالی اچین ولایت ننگرهار و مسوول عملیات‌های داعش در خیبر اجنسی فعالیت داشته است.

او بعد از کشته شدن ابوسعید باجوری به عنوان والی نام‌نهاد داعش در افغانستان تعیین گردیده‌است.

ریاست امنیت ملی گفته که او روابط تنگاتنگی با سایر شبکه‌های تروریستی مانند لشکر طیبه و شبکه‌ حقانی نیز داشت که این ارتباطات اکنون در سطوح مختلف گروه داعش شاخه خراسان گسترش یافته است.

بر بنیاد اطلاعات امنیت ملی، قاری زاهد مشهور به معاذ؛ مسوول نظامی داعش در افغانستان و سیف الله مشهور به ابوطلحه پاکستانی؛ مسوول جلب و جذب و تنظیم افراد در کتیبه‌های مختلف داعش در ولایت ننگرهار بوده‌اند.

این ریاست اما درباره زمان بازداشت این اعضای برجسته داعش و مکانی که آن‌ها را بازداشت کرده چیزی نگفته‌است.

مطالب مرتبط