خالد: به طالبان جواب دندان‌شکن خواهیم داد

اسدالله خالد؛ سرپرست وزارت دفاع ملی می‌گوید که نیروهای افغان اقدامات جدی را برای سرکوب گروه طالبان روی دست گرفته‌اند و به این گروه «جواب دندان‌شکن» خواهند داد.

آقای خالد که امروز پنج‌شنبه، ۳ جوزا برای بررسی وضعیت امنیتی و عملیات‌های نظامی در ولایات غربی به هرات سفر کرده، این اظهارات را در یک نشست خبری با والی هرات مطرح کرد.

او افزود: «ما از وجب وجب خاک خود و فرد فرد مردم خود، تا آخرین قطره خون دفاع می‌کنیم.»

سرپرست وزارت دفاع ملی در عین حال گفت که اطمینان می‌دهد که نیروهای افغان دشمنان و اختلالگران نظم و امنیت را سرکوب خواهند کرد.

از سویی هم او تصریح کرد که اگر دشمن از لجاجت و جهالت دست بکشد، صدای دولت افغانستان صدای صلح خواهد بود.

اسدالله خالد در این نشست خبری از آغاز بررسی‌های نهادهای امنیتی در پیوند به قضیه بازداشت عامل نفوذی «سپاه پاسداران ایران» خبر در هرات نیز خبر داد.

او افزود که در این مورد تحقیقات و بررسی‌های نهادهای گوناگون امنیتی جریان دارد و آن‌‌چه که پشت پرده باشد»مشخص و با مردم و رسانه‌ها شریک می‌شود.

ریاست امنیت ملی هرات، روز جمعه با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد که قاری شفیع مشهور به «حافظ عمری» زمانی که از موتر متعلق به «سپاه پاسداران ایران» در قرارگاه «تپه‌سیاه» پایین شد و می‌خواست به ولسوالی شیندند وارد شود، بازداشت شد.

بر اساس معلومات ریاست امنیت ملی هرات، او عضو رهبری طالبان هرات است و در اجرای حملات تروریستی و ترورهای هدف‌مند در شهر هرات، حمله بر تأسیسات عام‌المنفعه و بندهای آب‌گردان دست داشته است.

در حال حاضر عملیات‌های نظامی نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در بخش‌هایی از ولایات غربی از جمله هرات ادامه دارد.

عملیات‌های نظامی در کشور علیه طالبان پس از آن شدت گرفت که اشرف‌غنی؛ رییس جمهوری دو هفته پیش و پس از یک رشته حملات خونین در کابل و ننگرهار دستور داد تا نیروهای امنیتی از حالت دفاع فعال به حالت تهاجمی در بیایند و طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی را هدف قرار دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *