خطر گسترش کرونا در امریکا؛ «روزانه صدهزار نفر مبتلا خواهند شد»

آنتونی فائوچی؛ مشاور ارشد بیماری‌های واگیردار دولت ایالات متحده هشدار داد که در صورت جدی گرفته نشدن هشدارها از سوی مردم، احتمال ابتلای روزانه ۱۰۰هزار نفر به ویروس کرونا در این کشور وجود دارد.به گزارش افق به نقل از یورونیوز این هشدار در حالی اعلام می‌شود که در روزهای اخیر شمار روزانه مبتلایان جدید به بیماری کووید-۱۹ در ایالات متحده از ۴۰ هزار نفر گذشته است. تنها در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۸ هزار نفر در ایالت‌های مختلف به ویروس کرونا آلوده شده اند.

دکتر فائوچی؛ مدیر مؤسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی ایالات متحده امریکا روز سه‌شنبه با حضور در جلسه استماع مجلس سنا با انتقاد از وضعیت مدیریت بیماری و بی‌ملاحظگی شهروندان گفت که موارد جدید شیوع ویروس کرونا «تمام کشور را با خطر» مواجه کرده است.

ایالات متحده امریکا بالاترین شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا را در جهان دارد: تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به این بیماری دچار شده و حدود ۱۳۰ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. وضعیت ایالت فلوریدا در هفته‌های اخیر با ثبت روزانه ۸هزار مبتلا بسیار نگران کننده بوده است.

ایالت‌های فلوریدا، تگزاس، آریزونا و کالیفرنیا که پیشتر برای کاهش سطح محدودیت‌ها آماده شده بودند، هم‌اکنون و با توجه به افزایش سریع شمار مبتلایان برنامه‌‌های پیشین را متوقف کرده و در بعضی موارد به محدودیت‌های سابق باز گشته اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *