کرونا؛ امریکا شماری از دیپلمات‌های خود را از عربستان خارج می‌کند

براساس گزارش‌ها امریکا ده‌ها دیپلمات خود را به همراه خانواده‌های آنان به دلیل افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان، از این کشور خارج می‌کند.روزنامه وال‌استریت ژورنال بامداد شنبه گزارش داد که ده‌ها دیپلمات امریکایی به همراه خانواده‌های آنان اوایل این هفته به دلیل افزایش مبتلایان به کووید۱۹ در عربستان، از این کشور خارج می‌شوند.

براساس این گزارش، پس از آنکه وزارت خارجه امریکا خروج داوطلبانه دیپلمات‌های خود را از عربستان تایید کرد، قرار است این دیپلمات‌ها روز شنبه با یک هواپیمای اختصاصی به ایالات متحده بازگردند و در روزهای آینده نیز دیپلمات‌های بیشتری از عربستان خارج خواهند شد.

عربستان در یک ماه گذشته به صورت مداوم با رشد چشمگیر مبتلایان به کرونا و افزایش مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به این ویروس دست به گریبان بوده است.

تاکنون نزدیک به ۲۰۲ هزار نفر در عربستان مبتلای قطعی به کرونا تشخیص داده شده‌اند و از این میان، بیش از یکهزار و ۸۰۰ نفر جان خود را در اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

شمار مبتلایان به کرونا در عربستان ظرف یک ماه گذشته بیش از دو برابر و شمار مرگ‌ومیر ناشی از آن نزدیک به سه برابر شده است.

مطالب مرتبط