شهرداری کابل: هیچ اختلاسی در برنامه توزیع نان خشک صورت نگرفته‌است

شهرداری کابل در واکنش به نشر یک گزارش مبنی بر اختلاس ۸۰۰ میلیون افغانی در برنامه توزیع نان خشک که از سوی این نهاد راه‌اندازی شد، می‌گوید که هیچ اختلاسی در این برنامه صورت نگرفته‌است.

روزنامه هشت صبح امروز شنبه، ۲۱ سرطان در گزارشی نوشت که بر اساس یافته‌های این روزنامه ۸۰۰ میلیون افغانی از پول اختصاص یافته برای توزیع نان خشک به نیازمندان در کابل در دوران قرنطینه ناشی از کرونا، اختلاس شده‌است.

نعمت‌الله بارکزی؛ سخنگوی شهرداری کابل اما در یک نشست خبری یافته‌های این گزارش مبنی بر حیف‌ومیل صدها میلیون افغانی در برنامه توزیع نان خشک را رد کرد.

او افزود که در مدت ۴۰ روز (از دهم ثور تا بیستم جوزا) بیش از ۱۱۷ میلیون نان در شهر کابل به ۳۱۱ هزار و ۳۲۰ خانواده توزیع شده‌است .

آقای بارکزی گفت که به صورت مجموعی ۳۰ هزار و ۵۶۲ تُن آرد برای توزیع نان خشک به مصرف رسیده‌است که از این جمله پول ۲۰ هزار و ۵۶۳ تن آرد آن پرداخت شده‌است که ۸۴۷ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۴۹۹ افغانی می‌شود.

به گفته او، پول ۹ هزار و ۹۰۹ تُن آردی که برای توزیع نان مصرف شده، هنوز پرداخت نشده که در حالت پروسس است و بعد از بررسی اسناد، پول آن پرداخت خواهد شد.
سخنگوی شهرداری در نشست امروز همچنین گفت که وزارت مالیه برای برنامه توزیع نان خشک به حساب شهرداری کابل یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون افغانی فرستاده است که از این میان ۸۴۷ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۴۹۹ افغانی آن مصرف شده‌است.

وی اضافه کرد که برای توزیع نان یک قرارداد چهارجانبه امضا شده بود. این قرارداد بین شهرداری کابل، اتحادیه‌ خبازان، اتحادیه مواد ارتزاقی و تدارکات ملی امضا شده‌است.

طبق این قرارداد، آرد از سوی اتحادیه مواد ارتزاقی تهیه می‌شد و اتحادیه خبازان مسوولیت پختن نان را برعهده داشته‌‌است.

مطالب مرتبط