حوثی‌های یمن، مراکز نظامی و نفتی عربستان را هدف قرار دادند

حوثی‌های یمن می‌گویند در عملیاتی گسترده تعدادی از مراکز «نظامی و حساس» عربستان از جمله تاسیسات نفتی آرامکو در شهر جیزان را هدف قرار داده‌اند.این گروه امروز (دوشنبه، ۲۳ سرطان) در بیانیه‌ای اعلام کردند که در عملیات شبانه با موشک‌های کروز و تعداد زیادی پهپاد به چندین هدف نظامی در شهرهای جیزان، نجران و ابها عربستان حمله کرده‌اند.

به نقل از بی بی سی، نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان که با حوثی‌ها در یمن می‌جنگند، ساعاتی پیش گفته بودند که چهار موشک و شش پهپاد انفجاری را که از سوی شورشیان حوثی مورد حمایت ایران به ‌سمت مناطق مسکونی عربستان شلیک شده بود رهگیری و منهدم کرده‌اند.

سخنگوی نیروهای ائتلاف درباره این که آیا در این عملیات موشک‌ها یا پهپادهایی به هدف اصابت کرده‌اند یا نه، توضیحی نداده است.

یحیی سریع؛ سخنگوی نظامی حوثی‌ها گفته‌است که این گروه هواپیماهای نظامی، خوابگاه خلبانان، سامانه‌های پاتریوت در خمیس مشیط و اهداف نظامی دیگری را در فرودگاه‌های ابها، جیزان و نجران هدف قرار داده‌اند.

او سریع همچنین از «حمله دقیق» به تاسیسات بزرگ نفتی در منطقه صنعتی جیزان خبر داده‌است.

پالایشگاه شرکت سعودی آرامکو در شهر جیزان واقع در جنوب عربستان، که با ظرفیت روزانه ۴۰۰ هزار بشکه فعالیت می‌کند در حدود ۶۰ کیلومتری مرز یمن قرار دارد.
سال گذشته میلادی این مرکز هدف یک حمله قرار گرفته بود.

مطالب مرتبط