ترامپ خواستار تعویق انتخابات ریاست جمهوری امریکا شد

دونالد ترامپ؛ رییس جمهوری امریکا خواهان تعویق انتخابات ریاست جمهوری این کشور که قرار است در ماه نوامبر امسال برگزار شود، شده‌است.

آقای ترامپ امروز پنج‌شنبه، ۳۰ جولای در پیام توییتری، گفته‌است که افزایش رای‌گیری پستی می‌تواند منجر به تقلب و نتایج نادرست شود.

او مدت‌هاست که به رای‌گیری پستی اعتراض می‌کند و چنین رای‌گیری را مستعد تقلب می‌داند؛ هر چند که شواهد کمی برای ادعاهای او وجود دارد.

دونالد ترامپ خواسته‌است که برگزاری انتخابات تا زمانی که مردم بتوانند به درستی، با امنیت و ایمنی رای دهند، به تعویق بیفتد.

ایالت‌های امریکا به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا و به خاطر نگرانی‌ها نسبت به سلامت عموم، در صدند تا رای‌گیری پستی را آسان‌تر کنند.

آقای ترامپ نوشته‌است: «رای‌گیری از طریق پست، انتخابات ماه نوامبر را به نادرست‌ترین و جعلی‌ترین انتخابات در تاریخ امریکا که شرمساری بزرگی برای این کشور است، بدل خواهد کرد.»

در اوایل ماه جاری ایالت‌های کالیفرنیا، یوتا، هاوایی، کلرادو، اورگان و واشنگتن اعلام کردند که قصد دارند انتخابات نوامبر را از طریق برگه‌های پستی برگزار کنند.

این ایالت‌ها برگه‌های رای‌گیری را از طریق پست به تمامی شهروندان واجد شرایط ارسال خواهند کرد که در روز انتخابات باید این برگه برگردانده شود. هر چند که امکان رای دادن حضوری هم تحت شرایطی محدود در این ایالت‌ها وجود خواهد داشت.

حدود نیمی از ایالت‌ها به رای دهندگان اجازه می‌دهند تا در صورت درخواست از طریق پست رای بدهند.

منتقدان رای‌گیری پستی معتقدند که در این نوع رای‌گیری این احتمال وجود دارد که واجدان بیشتر از یک بار رای دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *