کشف کرونا در محموله مرغ منجمد وارداتی به چین

مسوولان گمرک چین اعلام کردند که یک محموله مرغ منجمد وارداتی آلوده به ویروس کرونا که از برازیل به این کشور وارد شده بود را کشف کرده‌اند.

روزنامه گلوبال تایمز چین امروز پنجشنبه، ۱۳ اگست نوشته‌است که این محموله در شهر «شنژن» واقع در جنوب چین ردیابی و شناسایی شده و بررسی‌های بیشتر برای پیشگیری از شیوع ویروس ادامه دارد.

نمونه‌ای از بال‌های مرغ وارداتی از امریکای جنوبی از سوی مرکز صحت این منطقه مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته و ویروس کرونا در آن یافت شده‌است. هنوز مشخص نیست که چه کسانی باعث آلودگی این مرغ‌ها شده‌اند.

بخش اعظم این محموله وارداتی فورا توقیف و در انبار نگهداری شده‌است اما بازرسان به دنبال مقادیری از این محموله هستند که احتمالا در بازار فروخته شده است. هنوز موردی از ابتلا به کرونا به دلیل ورود این محموله گوشتی گزارش نشده‌است.

پیشتر گمرک چین از ورود برخی از محموله های وارداتی منجمد از امریکای جنوبی و از جمله اکوادور خبر داده بود که بر روی سطح آن‌ها نیز ویروس کرونا شناسایی شده بود از جمله میگوهای منجمد وارداتی از این کشور که در بخش هایی از مرکز و شرق چین توزیع شده بود.

گزارش حاکی است که در یک ماه گذشته هفت شهر در نقاط مختلف چین محموله‌های وارداتی منجمد آلوده به ویروس کرونا داشته‌اند که عامل اصلی شیوع گسترده این ویروس در برخی از کشورهای دنیا است.

شهر پکن دو ماه قبل شاهد شیوع این ویروس از بازار محصولات تازه و منجمد بود که براثر آن ۳۳۵ نفر به کرونا آلوده شدند. در مدت سه هفته نزدیک به ۱۲ میلیون نفر از ساکنان پکن مورد آزمایش کرونا قرار گرفتند.

مطالب مرتبط