دومینیک تیم نخستین قهرمانی در گرند اسلم را تجربه کرد

دومینیک تیم اتریشی در فینال رقابت‌های تنیس آزاد امریکا موفق به شکست الکساندر زورف آلمانی شد تا بدین ترتیب نخستین قهرمانی در یک تورنمنت گرند اسلم را به کارنامه افتخارات خود بیافزاید..

به گزارش افق به نقل از یورو نیوز، تیم که در رده بندی جهانی تنیس جهان رتبه سوم را به خود اختصاص داده در فینال یو اس اوپن شروعی ناامید کننده داشت؛ به نحوی که در دو ست نخست به راحتی و با نتایج ۲ به ۶ و ۴ به ۶ نتیجه را به حریف آلمانی واگذار کرد..

این تنیس باز ۲۷ ساله که چهارمین فینال یک تورنمنت معتبر بین المللی را تجربه می‌کرد در ادامه مسابقه به خود آمد و در سه ست پیاپی با نتایج ۶ بر ۴، ۶ بر ۳ و ۷ بر ۶ بر الکساندر زورف،‌ تنیسور شماره هفتم جهان غلبه کرد تا در نهایت ۳ بر ۲ فاتح این میدان شود..

وی پیش‌تر طی سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در مسابقات تنیس آزاد فرانسه و فوریه گذشته در اوپن استرالیا به فینال راه یافته اما در هر سه مسابقه نتیجه را به حریفان واگذار کرده بود.

دومینیک تیم بدین ترتیب با کسب عنوان یاد شده همچنین عنوان فاتح جدید تورنمنت تنیس آزاد امریکا را نیز از آن خود کرد. پس از مارین چیلیچ کروات که سال ۲۰۱۴ میلادی نامش در فهرست برندگان جدید تورنمت یو اس اپن ثبت شد بقیه فاتحان مسابقات تنیس آزاد امریکا پیش‌تر تجربه قهرمانی در این مسابقه را داشتند..

گفتنی است که نائومی اوساکا،‌ تنیس باز جاپان نیز پیش از این در فینال بخش زنان این رقابت‌ها با غلبه بر ویکتوریا آزارنکا، حریف بلاروس و زن شماره یک سابق تنیس قهرمان این تورنمنت شده بود..

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *