تزریق واکسن کرونا برای عموم در یک شهر چین آغاز شد

تزریق واکسن کرونا برای عموم مردم در شهر ایوو در شرق چین آغاز شد و مردم در صف‌های طولانی شفاخانه‌ها برای دریافت این واکسن ساعت‌ها انتظار کشیدند.

بسیاری از دریافت‌کنندگان این واکسن گفته‌اند که قصد سفر به خارج از چین را دارند و می‌خواهند با زدن این واکسن خود را در مقابل ویروس کووید ۱۹ محافظت کنند.

آن‌ها همچنین گفته‌اند که به این واکسن اطمینان دارند. این در حالی است که گفته شده که آزمایشات بالینی بر روی این واکسن به پایان نرسیده است.

هزینه تزریق این واکسن ۶۰ دالر امریکایی اعلام شده است.

سه شرکت در حال تولید واکسن کرونا هستند و هیچ یک از این واکسن‌ها هنوز برای استفاده تایید نشده است؛ اما تعداد زیادی از افراد تحت برنامه «استفاده اضطراری» واکسن‌های آزمایشی را خارج از برنامه آزمایش دریافت می‌کنند که این امر نگرانی‌هایی را در مورد عوارض جانبی آن‌ها ایجاد کرده‌است.

تحقیقات برای ساخت واکسن کووید ۱۹ با سرعتی بی‌سابقه در نقاط مختلف جهان در جریان است به طوری که هم اکنون ۸۰ گروه تحقیقاتی در کشورهای مختلف سرگرم ساخت واکسن‌های مختلف برای مقابله با ویروس تازه شناخته شده کرونا هستند.

روسیه در ماه آگست امسال به عنوان اولین کشور، مجوز استفاده از واکسن کرونا به نام «اسپوتنیک ۵» را داد.

دانشمندان روسیه در گزارشی در مورد این واکسن اعلام کردند که در آزمایشات اولیه علائمی از تولید آنتی‌بادی در بدن تزریق‌شدگان دیده شده است.

اما در مقابل، کارشناسان غربی نسبت به سرعت عمل روسیه در ساخت واکسن ابراز نگرانی کرده و گفته بودند که تحقیقات بیشتری باید در این مورد انجام شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *