نیروهای امنیتی برای مقابله با تک‌تیراندازان طالبان، تجهیز می‌شوند

معاون نخست ریاست جمهوری می‌گوید، برای دفع حملات‌ تک‌تیراندازان طالبان یا «بزبزک» وسیله دفاعی این اسلحه در اختیار نیروهای امنیتی قرار می‌گیرد. امرالله صالح در صفحه فیسبوک خود نوشته که وسیله دفاعی سلاح تک‌تیرانداز بزبزک، امروز (چهارشنبه،۷ عقرب)  به تمام پاسگاه‌های امنیتی کابل معرفی می‌شود. 

صالح گفته دفتر شورای امنیت ملی این وسیله دفاعی را که به آسانی قابل دسترس است به تمام پاسگاه‌های آسیب‌پذیر در سراسرافغانستان در اختیار قوای مسلح قرار می‌دهد.

او افزوده‌است: «در این اواخر طالبان با توسل به اسلحه بزبزک توانسته بودند شماری از قهرمانان ما را به خاک و خون بکشانند. برای دفع تمام وسایل و رفتارهای شیطانی تروریزم، شدید کار می‌نماییم.»

پیش‌تر مقام‌های محلی فاریاب نیز گفته بودند که جنگجویان طالبان با استفاده از سلاح بزبزک شبانه نیروهای امنیتی را هدف قرار می‌دهند.

معاون اول ریاست‌ جمهوری که چند روز پیش، مسئولیت مدیریت امنیت کابل را به‌گونه‌ موقت بر عهده گرفت، در یازدهمین تصمیم خود گفته‌است که عکس تمام تروریست‌هایی که مشخصا علیه ناحیه‌های کابل کار می‌کنند و خانه‌های‌شان در پاکستان است، در دروازه‌های کابل نصب می‌شود تا مسافران در شناسایی آنان به پولیس کمک کنند.

ارزیابی اسناد شهرک‌ها

صالح همچنین گفته‌است که از تمام شهرک‌های ساخته‌شده در کابل نیز خواسته شده که اسناد و قباله‌های‌شان را به ریاست مبارزه با جرایم جنایی وزارت داخله بسپارند تا با واقعیت ساحه مقایسه شود. به گفته‌ او، شماری از شهرک‌ها زمینی را که در اختیار دارند، صدبرابر مساحتی است که در قباله‌شان ذکر شده‌است.

او نوشته است که روند بازداشت افراد متهم به ارتکاب جرایم مختلف در کابل ادامه دارد و تاکنون ده‌ها نفر به پولیس تسلیم و یا بازداشت شده‌اند. صالح تأکید کرده‌است: «شماری از این اشخاص متأسفانه همان‌هایی اند که به‌خاطر کرونا مورد عفو مشروط قرار گرفته بودند.»

مطالب مرتبط