افزایش تلفات حملات راکتی کابل؛ صالح: کسی برکنار نمی‌شود

امرالله صالح؛ معاون نخست ریاست جمهوری می‌گوید، تلفات حملات راکتی کابل به ۱۰ کشته و ۵۱ زخمی رسیده‌است. او این حمله را بازهم ناکامی خوانده و گفته که در پیوند به این ناکامی تصمیم به برکناری هیچ‌کسی گرفته نشده‌است.صالح امروز (یک‌شنبه، ۲ قوس) در یادداشتی در فیسبوک با نشر هویت قربانیان حملات راکتی دیروز، از افزایش تلفات خبر داد.

صبح دیروز ۲۳ راکت بر بخش‌هایی از شهر کابل اصابت کرد.

این تعداد راکت از دو وا‌سطه نقلیه از منطقه تهیه مسکن حوزه هفدم شهر کابل شلیک شده و به اماکن دیپلماتیک، دولتی و ملکی اصابت کرد.

صالح نوشته که مردم پس از این حمله پرسیدند که «این‌همه راکت و تجهیزات چگونه تا این‌جا رسید؟ کی‌ها در نتیجه این ناکامی مجازات می‌شوند؟»

او این سوالات را «مشروع» خوانده و تاکید کرده که «هیچ‌یک از این سوالات بی‌پاسخ نخواهد ماند».

معاون نخست ریاست جمهوری نوشته که «یک شهر سوگوار حق دارد بپرسد و وظیفه‌ ماست که پاسخ بدهیم.»

او می‌گوید، پس از حمله دیروز شماری هم «موثریت» جلسات شش‌ونیم را زیر سوال برده اند که بازهم حق دارند.

صالح گفته که «در بخش تامین امنیت کابل برای فعلا هیچ فعالیت بامفهوم‌تر دیگر از جلسات شش و نیم وجود ندارد.»

او همچنین تاکید کرده که در پیوند به حمله دیروز «تا اکنون هیچ تصمیم به برکناری چهره‌هایی که در سطح عملیاتی هستند و یا جابجایی چهره‌های‌ نو گرفته نشده‌است.» صالح گفته که «من با هرکس و هرچیز که بود و هست کار نموده و می‌نمایم».

معاون نخست ریاست جمهوری از یک‌ماه به این طرف مسئولیت رسیدگی به بحران امنیتی کابل را به عهده گرفته‌است.

در این مدت وضعیت امنیتی کابل نه تنها بهبود نیافته، بلکه پایتخت گواه دست‎کم ‌سه رویداد خونین بود. از حمله انتحاری مرگبار کوثر دانش تا حمله مهاجمان به دانشگاه کابل و راکت‌باران دیروز.

صبح امروز نیز شهر کابل گواه دو انفجار بود.

به گفته پولیس کابل، یک حلقه ماین مقناطیسی در ساحه خیرخانه شهر کابل یک تکسی را هدف قرار داده و یک رنجر نیروهای ارتش در جاده میدان هوایی، آماج ماین مقناطیسی قرار گرفته‌است. در این دو رویداد یک نفر زخمی شده‌است.

مطالب مرتبط