کاهش تقاضای پناهندگی در آلمان؛‌ سوری‌ها و افغان‌ها همچنان در صدر اند

وزارت داخله آلمان اعلام کرد که شمار درخواست‌های جدید پناهندگی به این کشور در سال ۲۰۲۰ میلادی با ۳۱.۵ درصد کاهش به ۷۶ هزار و ۶۱ مورد رسیده است. به گفته او سوری‌ها و افغان‌ها همچنان بالاترین میزان درخواست پناهندگی را دارند.

هورست سیهوفر؛ وزیر داخله آلمان با اعلام این خبر گفته است که کاهش تعداد متقاضیان جدید پناهندگی تنها به دلیل شیوع ویروس کرونا نبوده؛ بلکه نتیجه سیاست مهاجرتی این کشور است که در مجموع موجب شده تا طی چهار سال گذشته دریافت تقاضاهای جدید پناهندگی همواره سیر نزولی داشته باشد.

بر بنیاد گزارش وزرات داخله آلمان، اتباع سوریه، افغانستان و عراق بالاترین شمار درخواست‌های جدید پناهندگی را به دولت آلمان ارائه کرده‌‌اند. در این فهرست همچنین دو هزار و ۵۶۷ تقاضای پناهندگی نیز از سوی ایرانی‌ها تسلیم دولت آلمان شده است.

افزون بر تعداد اعلام‌شده در جدول فوق، دو هزار و ۸۷۸ درخواست جدید پناهندگی نیز از سوی افرادی ارائه شده که تابعیت مشخصی ندارند.

همچنین در سال گذشته میلادی ۲۶ هزار و ۵۲۰ درخواست پناهندگی برای کودکان به دنیا آمده در خاک آلمان ارائه شده و وزارت داخله آلمان ۱۹ هزار و ۵۸۹ تقاضای پی‌گیری تقاضای پناهندگی دریافت کرده‌است.

اداره مهاجرت دولت فدرال آلمان در سال ۲۰۲۰ در مجموع ۱۴۵ هزار و ۷۱ درخواست جدید و مجدد پناهندگی را مورد بررسی قرار داده که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۱ درصد کاهش یافته است.

از این میان، تقاضای پناهندگی ۴۶ هزار و ۵۸۶ نفر رد شده، پرونده ۳۶ هزار و ۱۵ تن نیز به دلایلی از جمله پس گرفتن درخواست پناهندگی مختومه شد و ۳۷ هزار و ۸۱۸ مهاجر قانونی نیز پناهندگی این کشور را دریافت کردند.

البته نزدیک به ۱۹ هزار نفر نیز شمول حمایت‌های فرعی دولت آلمان قرار گرفتند و با اخراج فوری ۵ هزار و ۷۰۲ تن نیز موافقت نشد.

حمایت فرعی، حمایت بین‌المللی از پناهجویانی است که ضوابط پناهندگی را برآورده نمی‌کنند؛ اما بنا بر دلایل جدی و اثبات شده‌ای، در کشورشان تحت خطر واقعی و آسیب جدی قرار دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *