کامالا هریس امروز استعفا می‌دهد

کامالا هریس، معاون جو بایدن، امروز دوشنبه ۱۸ جنوری رسما از سمت خود در مجلس سنای امریکا استعفا خواهد داد.به نقل از یورو نیوز، به گفته یکی از دستیاران خانم هریس، معاون رئیس جمهوری منتخب بعد از چهار سال به کار خود در مجلس سنا پایان می‌دهد. این اقدام او دو روز پیش از آغاز کار وی در دولت آمریکا به عنوان نخستین زن، نخستین رنگین‌پوست و نخستین فرد با ریشه آسیایی به عنوان معاون رئیس جمهوری ایالات متحده خواهد بود.

خانم هریس که ۵۷ سال دارد از مادری هندی و پدری جامائیکایی متولد شده است. پدر و مادر کامالا بسیار زود از یکدیگر جدا شده و کامالا با مادرش که یک هندو بود زندگی و رشد کرده است.

دستیاران هریس می‌گویند او روند اداری استعفا را آغاز کرده و این تصمیم خود را به اطلاع فرماندار کالیفرنیا نیز رسانده است.

گاوین نیوسام، فرماندار ایالت کالیفرنیا پیشتر اعلام کرده که الکس پادیلا را به عنوان جانشین هریس به مجلس سنا معرفی می‌کند. آقای پادیلا که اصالت مکزیکی دارد، نخستین لاتین تباری خواهد بود که به عنوان سناتور ایالت کالیفرنیا راهی مجلس سنا می‌شود. پادیلا البته در سال ۲۰۲۲ کار دشواری برای حفظ این کرسی خواهد داشت و باید در انتخابات مجلس سنا در معرض آرای عمومی قرار گیرد.

معرفی الکس پادیلا هم از موضوعاتی بود که به شدت فرماندار کالیفرنیا بر سر انتخاب آن تحت فشار بود. بسیاری در این ایالت از نیوسام خواسته بودند یک زن یا یک سیاه‌پوست را به جای کامالا هریس به مجلس سنا بفرستد، اما در نهایت آقای فرماندار تصمیم گرفت پادیلای مکزیکی تبار که والدین او آشپز و نظافت‌چی بودند را برای این صندلی برگزیند.

پادیلا که ۴۷ سال دارد می‌گوید به داشتن پدر و مادرش افتخار می‌کند. او لیسانس خود را در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه ام آی تی گرفته و در ۲۶ سالگی به عضویت شورای شهر لس‌آنجلس در آمد و در ادامه به عنوان جوان‌ترین رئیس شورای شهر تاریخ این شهر در ایالت کالیفرنیا برگزیده شد.

مطالب مرتبط