کریستیانو رونالدو پیشنهاد چهره صنعت توریسم عربستان را رد کرد

کریستیانو رونالدو پیشنهاد تبدیل شدن به چهره صنعت توریسم عربستان سعودی و دریافت حقوق سالانه ۶ میلیون یورویی را به دلیل وضعیت سوال برانگیز حقوق بشر در این کشور رد کرد.

به گزارش ورزش سه،‌ رونالدو قرار بود در صورت پذیرفتن این پیشنهاد سالیانه به عربستان سعودی سفر کند، همچنین از چهره او در تمام پروژه‌های تبلیغاتی صنعت توریسم عربستان استفاده گردد.

مقام‌های عربستان چنین پیشنهادی را به لیونل مسی نیز داده است، اما هنوز پاسخ مسی به این پیشنهاد مشخص نیست.

رونالدو هفته گذشته با گلزنی برابر ناپولی، تبدیل به موفق ترین گلزن تاریخ شد و لیونل مسی نیز رکورددار بردن شش توپ طلای جهان است.

عربستان سعودی در تلاش است تا با کمپین از عربستان دیدن کنید، تبدیل به قطب صنعت گردشگری در جهان شود. هر چند با سوابق عربستان سعودی در رعایت حقوق بشر، موفقیت این کمپین با شک و تردیدهایی روبه‌رو است.

با توجه به شیوع کرونا در جهان، در حال حاضر محدودیت هایی برای سفر وجوددارد و در تبلیغات عربستان نیز به این نکته اشاره می شود که بازدید از این کشور نیازمند گرفتن ویزا است.

به توافق رسیدن با دو تن از موفق ترین فوتبالیست های تاریخ جهان، به فعالیت های تبلیغاتی عربستان کمک فوق العاده ای خواهد کرد، اما هر ورزشکاری که قصد توافق با پادشاهی عربستان را داشته باشد، با انتقادات شدیدی در سراسر جهان مواجه خواهد شد.

عربستان سعودی از ورزش به عنوان موتور تبلیغاتی خود استفاده می کند؛ سال پیش سوپرکاپ اسپانیا در جده برگزار شد و مسی و بارسلونا با رئال مادرید، اتلتیکو مادرید و والنسیا برای قهرمانی رقابت کردند.

مطالب مرتبط