حسرت مرد سال فوتبال جهان از غیبت در دو بازی در برابر PSG

رابرت لواندوفسکی؛ ستاره لهستانی بایرن مونیخ، هنوز افسوس غیبت در دو بازی حساس در یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ برابر PSG را می خورد.به گزارش ورزش سه، مصدوم شدن رابرت لواندوفسکی بدترین خبر برای بایرنی‌ها بود که در مقطعی حساس در بوندسلیگا و چمپیونزلیگ قرار داشتند و برای پیروزی دل به ساق‌های جادویی لوا بسته بودند.

در تعطیلات بازی‌های ملی رابرت لواندوفسکی در جریان برتری ۳-۰ لهستان برابر آندورا در مرحله مقدماتی جام جهانی دچار مصدومیت شد. او زننده یکی از گل های لهستان دراین بازی بود ولی در نیمه دوم به دلیل مصدومیت تعویض شد و بلافاصله به آلمان بازگشت.

با معاینات بیشتر مشخص شد که مصدومیت او بیش از حدس و گمان های ابتدایی است و لواندوفسکی حداقل چهار هفته باید از میادین دور باشد و قادر به همراهی با بایرن مونیخ نیست. به این ترتیب لوا تعداد یاز مهمترین بازی های این فصل بایرن، از جمله دو دیدار رفت و برگشت برابر پاری سن جرمن در چمپیونزلیگ را از دست داد.

اکنون لواندوفسکی به ترکیب بایرن مونیخ بازگشته است، اما همچنان افسوس غیبت در آن دو بازی حساس برابر PSG را دارد که منجر به حذف باواریایی ها از چمپیونزلیگ شد.

لواندوفسکی گفت: «این موضوع که در آن دو سه هفته حساس و سرنوشت ساز در مهمترین بازی ها حضور نداشتم خیلی اذیتم می کند. من نتوانستم وقتی که خیلی اهمیت داشت، به تیم کمک کنم. اگر در آن دو بازی برابر پاریس در زمین بودم ما هنوز در چمپیونزلیگ بودیم؟ کسی چه می داند!

تیم خیلی سخت جنگید و نتایج خوبی به دست آورد. اما اینکه دقیقا در آن زمان من مجبور شدم از میادین دور باشم، خیلی تلخ بود. هنوز برای من دردناک است که ما دیگر در چمپیونزلیگ نیستیم.»

لواندوفسکی در پاسخ به این سوال که آیا این فصل برای بایرن فصل موفقی بوده است، گفت: « فقط در پایان فصل است که می توانید این موضوع را بررسی کنید. ما حالا زمان استراحت بیشتری داریم. چهار بازی در پنج هفته داریم که خیلی کم است. تقریبا شبیه به تعطیلات است! اما این احتمالا به ما کمک می کند تا برای یورو استراحت کرده باشیم.»

لواندوفسکی که بازی بایرن برابر PSG را از تلویزیون تماشا کرده بود دراین باره گفت: «من خیلی عصبی بودم و اضطراب داشتم. تماشای بازی از تلویزیون خیلی آزاردهنده بود. احساس ناتوانی می کردم. خیلی سر و صدا و داد و سر گل‌ها هم خیلی خوشحالی کردم. از اینکه نتوانستم آنجا باشم خیلی اذیت شدم.»

لواندوفسکی درباره چوپوموتینگ، هم تیمی اش که اخیرا در ترکیب بایرن درخشان ظاهر شده، گفت: « چوپو همیشه وقتی به او نیاز هست، خیلی عملکرد خوبی دارد. قبل از بازی برگشت در پاریس به او گفتم: چوپو حالا باید دو تا گل بزنی. او باز هم گل زد و نمایش خیلی خوبی داشت. او به محض پیوستن به بایرن در تیم جا افتاد. او خیلی به کار بایرن می آید، چه به عنوان یک بازیکن و چه به عنوان یک شخص.»

لواندوفسکی: «این که ما به عنوان یک تیم چقدر عطش پیروزی و گلزنی داریم، تعیین کننده خواهد بود و اینکه آیا موقعیت هایی ایجاد می کنیم و بازی خوبی انجام می دهیم؟ اگر پس از برتری ۱-۰ و ۲-۰ همچنان با ۱۰۰ درصد توان‌مان بازی کنیم، من هم قادر خواهم بود که به این رکورد برسم، هرچند که نمی خواهم زیاد در مورد آن صحبت کنم.»

او در مورد هانسی فلیک گفت: « او نه تنها یک مربی بزرگ که یک انسان بزرگ هم هست. شما می توانید درباره مسایل شخصی هم با او صحبت کنید. ما با هانسی تاریخ سازی کردیم. این با فاصله بهترین زمان حضور من در بایرن بود. او همیشه به ما برنامه واضحی درباره اینکه چه انتظاراتی دارد می داد.»

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *