سیل در هرات، جان ۱۲ نفر را گرفت

منابع محلی در هرات می‌گویند که در نتیجه بارندگی شدید و جاری‌شدن سیلاب در ولسوالی ادرسکن این و لایت ۱۲ نفر جان باخته‌اند.میراحمد خان؛ فرمانده پولیس ولسوالی ادرسکن، امروز سه شنبه، ۱۴ ثور به خبرگزاری افق گفت که از شب گذشته تاکنون بارندگی شدید در این ولسوالی جریان دارد و در پی جاری‌شدن سیل، افزون بر جان‌باختن ۱۲ نفر، ده‌ها رأس مواشی از بین رفته و چندین خانه در روستای کرخه تخریب شده‌است.

فرمانده پولیس ادرسکن افزود که کمیته اضطرار ولسوالی در این زمینه کار می‌کند و آمار تلفات و خسارات برخاسته از این رویداد هرلحظه بیشتر می‌شود.

این در حالی است که دو روز پیش نیز در پی جاری‌شدن سیل در ولایت‌های سمنگان و دایکندی، خسارات هنگفتی بر مردم وارد شد.

احمدتمیم عظیمی؛ سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث گفته‌است که این سیلاب عصر روز یکشنبه، ۱۲ ثور از کوه شاه‌کول شیخه ولسوالی دره‌صوف سمنگان جاری شده که در نتیجه آن ده‌ها جریب زمین زراعتی در سمنگان تخریب شده‌است.

به گفته او در این سیلاب، حدود ۲۰ خانه و ۱۰ موتر باربری در سمنگان از بین رفته‌است.

عظیمی همچنین گفت که جاری‌شدن سیل در دایکندی نیز خسارت‌های هنگفتی را متوجه مردم روستاهای ولسوالی اشترلی این ولایت کرده‌است.

او افزود که بر اثر این سیلاب یک تن در منطقه پای سیب سفیدسنگ دایکندی جان باخته‌است.

بر اساس معلومات وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، ولایت‌های غور، بغلان و میدان‌وردک نیز یک روز پیش از آن شاهد جاری‌شدن سیل بوده‌است.

سخنگوی این وزارت گفت که در این سیلاب‌ها نزدیک به ۲۰۰ خانه در این ولایات تخریب شده؛ اما تلفات انسانی در پی نداشته‌است.

در فصل بهار بارش‌های موسمی همواره موجب سرازیرشدن سیل در بسیاری از نقاط کشور می‌شود که در نتیجه آن، افزون بر خسارت‌های سنگین مالی به خانه‌ها و کشتزارهای مردم، در شماری از موارد، تلفات جانی نیز به بار می‌آید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *