اخراج کارگردان افتاحیه و اختتامیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو یک روز پیش از آغاز بازی

نتارو کوبایاشی؛ کارگردان برنامه‌های هنری افتتاحیه و اختتامیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو یک روز مانده به بازی‌ها اخراج شده است.دلیل اخراج او انتشار ویدئویی قدیمی است که او در آن با کشتار یهودیان در جنگ جهانی دوم شوخی می‌کند.

سیکو هاشیموتو؛ سرپرست المپیک جاپان، انتقاد کرد که این ویدئو واقعیت‌های تلخ تاریخ را به سخره می‌گیرد.

با اخراج کنتارو کوبایاشی برگزارکنندگان المپیک در حال بررسی این هستند که مراسم افتتاحیه در روز جمعه را چه طور برگزار کنند.

خراج کارگردان افتتاحیه تازه‌ترین مورد از مجموعه رسوایی‌ها و جنجال‌هایی است که در مسیر برگزاری المپیک ۲۰۲۰ پیش آمده است.

چند روز پیش یک آهنگساز از تیم برگزاری کنار کشید چون فاش شده بود که در دوران مکتب هم‌کلاسی‌های معلول خود را آزار می‌داده است.

مردم جاپان به دلیل نگرانی از افزایش شیوع کرونا مخالفت‌های زیادی را با برگزاری بازی‌ها ابراز کرده‌اند و تا روز پنجشنبه آزمایش کرونای ۹۱ نفر، اعم از ورزشکاران یا دیگر افراد مرتبط با بازی‌ها، مثبت شده است.

خانم هاشیموتو در بیانیه‌ای گفته است: «با توجه به نزدیکی افتتاحیه، ما بابت نگرانی‌هایی که برای افراد دخیل در المپیک پیش می‌آید، و همچنین برای شهروندان توکیو و مردم جاپان، پوزش می‌خواهیم.»

کنتارو کوبایاشی، که سابقه کار کمدی دارد و به شدت برای شوخی با هولوکاست مورد انتقاد قرار گرفته، در بیانیه‌ای گفته: « سرگرمی نباید به قیمت آزار دیگران تمام شود. من متوجه انتخاب احمقانه کلماتم در گذشته هستم، حرف‌های غلطی بود و از آن پشیمانم.»

این چندمین مورد استعفای این چنینی در المپیک توکیو است.

در ماه مارچ مدیر هنری بازی‌ها گفت نائومی واتانابه؛ یک کمدین زن جاپانی درشت اندام، می‌تواند به عنوان یک خوک المپیکی ( Olympig) ظاهر شود. او بعدتر عذرخواهی کرد و از مقامش کنار رفت.

 

پیشتر هم یوشیرو موری؛ سرپرست قبلی المپیک به دلیل صحبت‌های ضدزن ناچار به کناره‌گیری شد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *