محاکمه دو نوجوان امریکایی به اتهام برنامه ریزی برای تیراندازی در مکتب

دو نوجوان در ایالت فلوریدای امریکا برای پاسخ دادن به اتهامات‌شان درباره برنامه‌ریزی برای تیراندازی و اجرای نقشه‌ای شبیه به «کشتار کلمباین» در برابر قاضی قرار گرفتند.براساس گزارش‌ها، کانر پروت، ۱۳ ساله و فیلیپ برد، ۱۴ ساله، فعلا به مدت ۲۱ روز در کانون اصلاح و تربیت نوجوانان تحت‌الحفظ خواهند بود.

این دو دانش‌آموز کلاس هشتم مکتب متوسطه هارنس مارش در شهر فورت مایرز هستند.

آنها روز پنجشنبه پس از آن دستگیر شدند که به یکی از مسوولان مکتب گفته شد این دو نفر در کوله‌پشتی‌شان سلاح حمل می‌کنند.

این گزارش اشتباه بود و اسلحه‌ای در کوله‌پشتی آن‌ها یافت نشد ولی بعدتر گزارش‌هایی به دست مسئولان رسید که از برنامه ریزی آن‌ها برای اجرای نقشه یک تیراندازی کور در مکتب خبر می‌داد.

به گزارش ایندیپندنت فارسی، آن‌ها در هنگام غذای چاشت در مورد نقشه تیراندازی با یکدیگر مشورت کرده بودند همچنین آن‌ها نقشه‌ محل قرار گرفتن دوربین‌های نظارتی مکتب را به دست آورده بودند.

به پولیس اطلاع داده شد و کارآگاهان دریافتند که این دو نوجوان در مورد تیراندازی کلمباین، نحوه ساخت بمب لوله‌ای و نحوه خرید اسلحه در بازار سیاه تحقیق می‌کردند.

مأموران خانه های آنها را جستجو کردند و اسلحه، مهمات و چاقو پیدا کردند.

کارمین مارسنو؛ کلانتر این منطقه گفته که این دو در حال طراحی یک تیراندازی کور در مدرسه بودند. رویدادی مشابه کشتار کلمباین در کلرادو و کشتار پارکلند در فلوریدا.

او در یک کنفرانس خبری گفته است: «این می‌توانست کشتار جدیدی در مدارس ما باشد، اما ما آنها را در مراحل برنامه‌ریزی متوقف کردیم.»

کری تولر، مادر فیلیپ برد، در جلسه دیروز دادگاه از پسرش دفاع کرده است.

او گفته که فرزندش تنها یک پسر بچه است و او فکر نمی‌کند که این اقداماتشان جدی بوده است.

در کلمباین در ایالت کلرادو در روز ۲۰ اپریل ۱۹۹۹ دو دانش‌آموز به صورت بی‌هدف شروع به تیراندازی در مدرسه‌شان کردند که به کشته شدن ۱۳ نفر منجر شد.

در آن زمان کشتار کلمباین بدترین حادثه از این دست در مکاتب امریکا بود. اما در فبروی ۲۰۱۸ یک کشتار دیگر در پارکلند فلوریدا اتفاق افتاد. در این رویداد ۱۴ دانش‌آموز و ۳ نفر از مسئولان مدرسه کشته شدند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *