ترکیه ده‌ها معترض علیه سیاست‌های مالی دولت را بازداشت کرد

پولیس ترکیه ده‌ها معترض علیه سیاست‌های اقتصادی دولت اردوغان را در استانبول بازداشت کرد.به گزارش رسانه‌های ترکیه، پولیس این کشور با استفاده از قوه قهریه علیه معترضان به سیاست‌های اقتصادی دولت رجب طیب اردوغان، بیش از ۴۰ را نفر بازداشت کرد.

در حالی که دولت ترکیه هنوز پاسخ مشخصی درباره دلیل سقوط پیوسته ارزش پول این کشور و راهکارهایش برای مقابله با آن به مردم خود ارائه نداده، اما نیروهای امنیتی ترکیه مشغول بازداشت تظاهرات‌کنندگان علیه گرانی و تورم در این کشور هستند.

در منطقه کادیکوی استانبول، پولیس علیه تظاهرکنندگان که با سردادن شعارهایی خواستار استعفای دولت بودند، از موترهای آب‌پاش استفاده کرد.

نیروهای امنیتی ترکیه همچنین میدانی را در استانبول که در آن تجمع اعتراضی برنامه‌ریزی شده بود مسدود کرده و از تظاهرکنندگان خواست که متفرق شوند و از ممنوعیت یک ماهه تظاهرات در این شهر خبر دادند.

این تظاهرات‌ها بعد از آن رخ داده که ارزش واحد ملی پول ترکیه (لیر) در برابر دالر، در پی تنش‌زایی اخیر دولت اردوغان با کشورهای اروپایی و امریکا، در سراشیبی سقوط قرار گرفته و بر اساس گزارش‌ها روز چهارشنبه به سطح ۱۱.۹۲ لیر در برابر ۱ دالر رسید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *