کشته‌شدن ۲۱ نظامی سودانی در درگیری مرزی با اتیوپی

رسانه‌های سودانی از کشته شدن ۲۱ نظامی این کشور در جریان درگیری مرزی با نیروهای اتیوپی خبر دادند.سایت خبری سودان تریبون به نقل از منابع نظامی اعلام کرد که درگیری هایی در نوار مرزی سودان و اتیوپی میان نیروهای دو کشور رخ داد که منجر به کشته شدن ۲۱ نظامی سودانی شد.

طبق این گزارش، در این درگیری‌های شدید همچنین دست کم ۳۰ تن مجروح شدند.

این رسانه گزارش داد که درگیری‌های مذکور در شرق “برکه نورین” در نزدیکی شهرک “ملکامو” در داخل اراضی سودان رخ داد و طی آن از سلاح‌های سبک و سنگین استفاده شد.

ارتش سودان نیز در این باره اعلام کرد؛ کشاورزانی که در منطقه شرق برکه نورین بودند، هدف حمله شبه نظامیان اتیوپیایی قرار گرفتند و ارتش برای دفاع از آنان وارد عمل شد و متجاوزان را سرکوب و متواری کرد.

در همین حال، منابع مطلع از حضور عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی و فرمانده ارتش سودان در مناطق مرزی با اتیوپی خبر دادند.

منابع مطلع در این باره به اسکای نیوز عربی گفتند که البرهان پس از درگیری میان نیروهای سودان و اتیوپی برای بازدید از نیروهای کشورش در مرزهای شرقی این کشور به “الفشقه” رفت.

منطقه مرزی «الفشقه» منطقه مورد ادعای سودان و اتیوپی در یک سال گذشته بار دیگر محل تنش و درگیری شده است. در نوامبر ۲۰۲۰ نیروهای ارتش سودان با استقرار در این منطقه با شبه نظامیان مسلح اتیوپیایی درگیر شدند. ارتش سودان سپس اعلام کرد که توانسته ۹۰ درصد از اراضی حاصلخیزی که کشاورزان و افراد مسلح اتیوپی بر آن مسلط بودند را تحت کنترل خود در آورد.

مطالب مرتبط