عمران خان: همه ملت را به پایتخت می‌کشانم

عمران خان؛ نخست‌ وزیر پیشین پاکستان به دولت این کشور ضرب‌الاجل شش روزه تعیین کرده که زمان برگزاری انتخابات را مشخص کند. وی می‌گوید که اگر زمان برگزاری انتخابات مشخص نشود، «کل ملت» را به پایتخت خواهد کشاند.

عمران خان؛ نخست‌وزیر پیشین پاکستان در یک سخنرانی در میان هزاران تن از هوادارانش در اسلام‌آباد هشدار داده‌است که اگر در این مدت تعیین شده، زمان برگزاری انتخابات مشخص نشود، «کل ملت» را به پایتخت خواهد کشاند.

وی در میان هواداران‌اش در اسلام‌آباد ضمن خواهان تعیین تاریخ برگزاری انتخابات زودهنگام، خواهان منحل شدن پارلمان در این کشور نیز شد.

عمران خان افزون بر منحل شدن پارلمان، تاکید کرده‌است که انتخابات باید در ماه جون برگزار گردد. عمران خان گفته‌است که «من شش روز مهلت می‌دهم، در این شش روز تاریخ انتخابات را اعلام کنید.»

آقای خان هشدار داده‌است که اگر به خواست‌های شان رسیده‌گی صورت نگیرد، آنان دوباره به جاده‌ها خواهند آمد.

این در حالی است که تظاهرات گسترده در اسلام‌آباد که روز چهارشنبه (۴ جوزا) به رهبری عمران خان؛ نخست‌وزیر سابق آن‌ کشور شکل گرفت که ابتدا از ایالات خیبر پختونخوا آغاز شد. این «بزرگ‌ترین تظاهرات در تاریخ پاکستان» نامیده شده؛ تظاهراتی که حزب حاکم آن را«اعتراض خونین» خوانده‌است.

در همین حال، ماه گذشته  عمران خان در پی رای‌عدم اعتماد مجلس از نخست‌وزیری برکنار شد، پاکستان شاهد افزایش تنش سیاسی بوده‌است.

عمران خان گفته‌است که برکناری از این سمت نتیجه سیاست خارجی او و توطئه مشترک رقبای سیاسی و ایالات متحده است. وی دلایلی در مورد نقش سیاست خارجی در موفقیت رقبای سیاسی خود ارائه کرده که از آن جمله مخالفت با ایجاد پایگاه‌ نظامی به امریکا و نزدیکی به روسیه بوده‌است.

مطالب مرتبط