امریکا معشوقه پوتین را تحریم کرد

وزارت مالیه امریکا تحریم‌های جدید این کشور علیه روسیه را اعلام کرد که نام آلینا کابائوا؛ معشوقه احتمالی پوتین؛ رییس‌جمهوری روسیه نیز در فهرست تحریم شدگان دیده می‌شود.از آلینا کابائوا؛ قهرمان پیشین المپیک در رشته جمناستیک در گزارش رسانه‌ها به عنوان معشوقه ولادیمیر پوتین و مادر چهار فرزند او یاد شده است.

وزارت مالیه ایالات متحده اعلام کرده که اعتبار ویزای آلینا کابائوا را به حالت تعلیق درآورده است. دولت امریکا همچنین محدودیت‌هایی برای این تبعه ۳۹ ساله روسیه در زمینه مالکیت در نظر گرفته است.

بنا به اعلام وزارت مالیه امریکا آلینا کابائوا در راس یک شرکت رسانه‌ای روس فعالیت می‌کند که در حال تبلیغ در دفاع از تهاجم نظامی به اوکراین است.

الکسی ناوالنی، مخالف سرشناس ولادیمیر پوتین پیش از این با انتقاد از فعالیت‌های شرکت رسانه‌ای آلینا کابائوا از کشورهای غربی خواسته بود او را تحریم کنند.

آلینا کابائوا سابقه عضویت در دومای روسیه را نیز دارد. بریتانیا و اتحادیه اروپا پیش از این به ترتیب طی ماه‌های می و جون تحریم‌هایی را علیه او وضع کرده بودند.

در فهرست تحریم‌شدگان وزارت مالیه امریکا نام آندری گوریف، الیگارش سرشناس روس نیز دیده می‌شود. این مرد ثروتمند روس صاحب دومین خانه بزرگ لندن پس از کاخ باکینگهام است. ویلای او در لندن ۲۵ اتاق خواب دارد.

امریکا پیش از این در ماه اپریل اسامی کاترینا تیخونوا و ماریا ورونتسوا، دو دختر ولادیمیر پوتین را در فهرست تحریم‌شدگان قرار داده بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *