طالبان از معرفی سفیر نیکاراگوئه برای افغانستان استقبال کردند

پس از این‌که دولت نیکاراگوئه مایکل کمپبل؛ سفیر فعلی این کشور در چین را به‌عنوان سفیر خود در افغانستان زیر سلطه طالبان معرفی کرد، طالبان از این تصمیم استقبال کردند.

وزارت خارجه طالبان امروز یک‌شنبه، سوم سرطان با نشر بیانیه‌ای‌ اعلام کرده که این گروه از اعلام سفیر غیرمقیم نیکاراگوئه برای افغانستان استقبال می‌کند.

طالبان گفته: «امارت اسلامی برای نخستین‌بار با تعیین سفير غيرمقيم جمهوری نیکاراگوئه برای افغانستان در بیجینگ موافقت نمود و از آن استقبال می‌کند.»

در اعلامیه طالبان آمده: وزارت امور خارجه کبرای ا.ا.ا در بیجینگ هدایت داده تا با سفارت نیکاراگوئه در بیجینگ روابط نزدیک کاری داشته باشد.»

طالبان این روابط دیپلماتیک با نیکاراگوئه را پیشرفتی مثبت دانسته و گفته که این گروه امیدوار است روابط دوجانبه در بخش‌های مورد علاقه میان دو کشور گسترش بیشتر یابد.

این در حالی است که پیشتر خبرگزاری فرانس‌پرس، به نقل از منابع خود گزارش داد که سفیر فعلی نیکاراگوئه در چین امور مربوط به افغانستان را از پکن اداره خواهد کرد.

در بیانیه دولت نیکاراگوئه به نقل از نیروزاریو موریلو؛ معاون رییس جمهور این کشور آمده: «ما از امارت اسلامی افغانستان [رژیم طالبان]، آن مردم، آن دولت، به خاطر نعمتی که به دوست ما مایکل کمپبل داده‌اند، سپاسگزاری می‌کنیم.»

با گذشت نزدیک به سه سال تاکنون رژیم طالبان از سوی هیچ کشوری به رسمیت شناخته نشده است.

دولت نیکاراگوئه نیز در اعلامیه خود در مورد به رسمیت شناختن طالبان چیزی نگفته است.

مطالب مرتبط