احمد مسعود: طالبان انتخابات را بپذیرند، مخالفان تسلیم اراده مردم می‌شوند

احمد مسعود؛ رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان در چهارمین نشست ویانا در اتریش به برگزاری انتخابات و ایجاد حکومتی بر اساس اراده مردم تاکید کرد.

آقای مسعود امروز دوشنبه، 4 جوزا در سخنرانی‌اش در نشست ویانا گفت که اگر طالبان انتخابات را بپذیرند و مشروعیت‌شان را از مردم به‌دست آورند، مخالفان این گروه تسلیم اراده شهروندان خواهند شد.

او از اشتراک کنندگان این نشست که همه مخالفان طالبان اند خواست که با اتحاد و انسجام روی یک دیدگاه بزرگ برای افغانستان تصمیم بگیرند و از تصمیم‌گیری به جای مردم خودداری کنند.

احمد مسعود گفت که نیاز است «به یک توافق برسیم» و تاکید کرد که شرکت کنندگان نشست به سمتی بروند که مردم حق انتخاب داشته باشند. او همچنین گفت که شرکت کنندگان از نشست جاری به گونه موثر استفاده کنند.

وی در بخشی دیگر از سخنانش گفت که طالبان متعلق به یک قوم و زبان خاص نیست و در حال حاضر، آزادی از تمام شهروندان افغانستان به دور از هرنوع تفاوت، گرفته شده است.

رهبر جبهه مقاومت ملی سقوط افغانستان را یک «داستان بزرگ‌تر و یک بازی سیاسی جهان و منطقه» خواند و بر اتحاد مخالفان طالبان تأکید کرد.

چهارمین نشست سه‌روزه ویانا با حضور مخالفان طالبان امروز در ویانا آغاز شد و در این نشست شماری دیگر از سیاسیون و چهره‌های مخالف طالبان صحبت کردند.

محمد محقق؛ رهبر حزب وحدت هم در این نشست گفت که سراج‌الدین حقانی؛ وزیر داخله طالبان، به مذاکرات بین‌الافغانی گرایش دارد و در این رابطه موضع نرم‌تری در پیش گرفته‌است. او به کارنامه خونین سراج‌الدین حقانی اشاره کرد و گفت که آقای حقانی «مرد صلح» نیز است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *