کناره‌گیری دو نامزد ریاست‌ جمهوری ایران از انتخابات

در حالی که تنها یک روز به برگزاری انتخابات ایران باقی مانده است، منابع گزارش داده‌اند که دو نامزد اصول‌گرا از رقابت‌های انتخاباتی کناره‌گیری کرده‌اند.

علی‌رضا زاکانی و قاضی‌زاده هاشمی؛ دو نامزد اصول‌گرای انتخابات ریاست‌ جمهوری ایران از ادامه رقابت‌ها کناره‌گیری کردند.

علی‌رضا زاکانی ضمن اعلام انصراف از سعید جلیلی و محمد باقر قالیباف خواست با همدیگر ائتلاف کنند.

علی‌رضا زاکانی؛ شهردار تهران و از نامزدان انتخابات ریاست‌ جمهوری ایران در پی انصراف از نامزدی خود، تاکید کرد که جلیلی و قالیباف وحدت کنند و مانع تشکیل دولت سوم روحانی شوند.

زاکانی در حالی از نامزدی خود در انتخابات ریاست‌ جمهوری ایران کنار می‌رود که تنها یک روز به برگزاری انتخابات در این کشور باقی مانده است.

این نامزد انتخابات ریاست‌ جمهوری ایران هرچند تاکنون متن کامل بیانیه انصراف خود را صادر نکرده، اما او در ایکس گفت: «تا پایان زمان قانونی رقابت ماندم، اما ادامه راه رئیسی مهم‌تر است.»

پیش از این، قاضی‌زاده هاشمی از نامزدان اصول‌گرا دو روز پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری از نامزدی خود در انتخابات انصراف داد.

آقای هاشمی گفت که «به منظور حفظ انسجام نیروهای انقلاب و در پاسخ به درخواست شورای عالی اجماع نیرهای انقلاب و برخی از علما» از ادامه مسیر انصراف می‌دهد.

او همچنین تاکید کرد که دیگر نامزدان طیف اصول‌گرا نیز، در فرصت باقی مانده با هم اجماع کرده و جبهه انقلاب را تقویت کنند.

این در حالی است که شورای نگهبان جمهوری اسلامی شمار زیادی از نامزدان ریاست‌جمهوری ایران را رد صلاحیت کرده و تنها شش نامزد را برای شرکت در انتخابات ریاست‌ جمهوری این کشور تایید کرد.

با کناره‌گیری قاضی‌زاده هاشمی و علی‌زضا زاکانی از ادامه رقابت‌های انتخاباتی، تنها چهار نامزد در انتخابات هشتم سرطان برای احراز کرسی ریاست‌جمهوری این کشور با هم رقابت خواهند کرد.

مطالب مرتبط