سفر حقانی به امارات؛

طالبان یک مرکز توزیع شناسنامه الکترونیک در ابوظبی ایجاد می‌کنند

در پی سفر اخیر سراج‌الدین حقانی؛ وزیر داخله طالبان و گفتگو با مقامات آن کشور، اداره احصائیه و معلومات وزارت داخله این گروه اعلام کرد که قرار است یک مرکز توزیع شناسنامه الکترونیک در امارات متحده عربی آغاز به کار کند.

این اداره امروز یکشنبه، 10 سرطان اعلام کرد که یک گروه کاری را برای توزیع شناسنامه الکترونیکی به ابوظبی اعزام کرده و قرار است روند توزیع شناسنامه الکترونیک برای شهروندان افغان در امارات متحده عربی به زودی آغاز شود.

تلویزیون ملی تحت کنترل طالبان گزارش داده که توزیع شناسنامه‌های الکترونیک در آینده نزدیک در ایران و دیگر کشورها نیز آغاز می‌شود.

اداره احصائیه و‌ معلومات طالبان در حمل سال جاری خورشیدی گفته بود که در سال ۱۴۰۲ به سه میلیون و ۱۲۴ هزار نفر در افغانستان شناسنامه الکترونیک توزیع کرده است.

پس از روی کار آمدن طالبان در اسد سال ۱۴۰۰، صدور شناسنامه‌های الکترونیک و پاسپورت در بسیاری از نمایندگی‌های سیاسی افغانستان در خارج از کشور متوقف شده بود.

این در حالی است که اخیراً سراج‌الدین حقانی؛ وزیر داخله طالبان در اولین سفر رسمی خارجی خود به امارات متحده عربی رفت. رسانه‌های امارت گزارش دادند که آقای حقانی در دیدار با رییس دولت امارت ر مورد «تقویت همکاری دو کشور برای تامین منافع متقابل و کمک به ثبات منطقه» و « زمینه‌های اقتصادی و توسعه و حمایت از بازسازی افغانستان» گفتگو کردند.

مطالب مرتبط