کشته‌شدن 118 مامور پولیس پاکستان طی شش ماه در خیبرپختون‌خوا

اداره مبارزه با تروریزم ایالت خیبرپختون‌خوا پاکستان اعلام کرد که طی شش ماه گذشته 118 مامور پولیس پاکستان در حملات مسلحانه و «تروریستی» کشته شده‌اند.

رسانه‌های پاکستان امروز یکشنبه، 10 سرطان گزارش دادند که در این مدت دست‌کم 273 حمله «تروریستی» در این ایالت انجام شده است.

اداره مبارزه با تروریزم این ایالت همچنین گفته که نیروهای امنیتی پاکستان در جریان سال جاری میلادی، ۱۴۳۳ عملیات را راه اندازی کرده که در نتیجهٔ‌ آن ۱۲۴ تن از افراد مسلح کشته شده اند.

در گزارش این اداره آمده که در ایالت خیبر پشتونخوا ۵۵ حمله تروریستی خنثا شده و ۳۲۲ «تروریست» بازداشت شده اند. بر بنیاد این گزارش، دو حمله خنثا شده «انتحاری» و نهایت خطرناک بود و حمله کنندگان قصد داشتند شهر پیشاور را هدف قرار دهند.

اداره مبارزه با تروریزم خیبرپختون‌خوا گفته که کشته‌شده‌ها در عملیات‌های نیروهای پاکستانی، فرماندهان و اعضای تحریک طالبان پاکستانی و شماری از گروه‌های مسلح دیگر بوده‌اند.

این در حالی است که شهباز شریف؛ نخست‌وزیر پاکستان هفتهٔ گذشته اعلام کرد که برای مقابله با تروریزم در پاکستان عملیات نظامی «عزم استحکام» را آغاز خواهد کرد؛ اما این تصمیم با مخالفت شدید احزاب سیاسی مواجه شد.

پس از آن وزیر دفاع پاکستان هشدار داد که در نیروهای پاکستانی طی این عملیات به خاک افغانستان نیز برای از بین بردن پناهگاه‌های تروریستان حمله خواهد کرد. این اظهارات با واکنش وزارت دفاع طالبان نیز مواجه شد و این وزارت گفت که مسوولیت بعدی چنین اقدامات به دوش پاکستان خواهد بود.

پاکستان طالبان را متهم می‌کنند که به تحریک طالبان پاکستانی در خاک افغانستان پناه داده و از این گروه حمایت می‌کنند؛ اما طالبان این ادعا را رد کرده‌اند.

مطالب مرتبط