آغاز دور نخست انتخابات پارلمانی در فرانسه

رأی‌گیری برای دور نخست انتخابات پارلمانی زودهنگام در فرانسه از صبح امروز یک‌شنبه، 30 جون در شهرهای مختلف این کشور آغاز شد.

شعبه‌های رأی‌گیری ساعت ۸ صبح امروز به وقت محلی درهای خود را به روی رأی‌دهندگان باز کردند. زمان پایان رأی‌گیری در شهرهای بزرگ در ساعت 4 عصر به وقت گرینویچ و در شهرهای کوچک در ساعت 2 بعد از ظهر خواهد بود.

دور دوم این انتخابات درست یک هفته دیگر برگزار خواهد شد و نتیجه نهایی نیز تا آن زمان مشخص نخواهد شد.

در این انتخابات حزب راست افراطی ضد مهاجر و منتقد ایده اتحادیه اروپا در نظرسنجی‌ها پیشتاز است و پس از آن حزب چپ‌ و سپس حزب میانه‌روی امانوئل مکرون قرار دارند.

پیروزی حزب راست افراطی «اجتماع ملی» به احتمال زیاد سیاست فرانسه در قبال اتحادیه اروپا و اوکراین را تغییر خواهد داد.

کمتر از یک هفته پیش، ژردن باردِلا، چهرهٔ اصلی حزب راست افراطی «اجتماع ملی» فرانسه، در یک کنفرانس مطبوعاتی حزبش را آماده در دست گرفتن قدرت معرفی کرد.

این سیاستمدار ۲۸ ساله «اجتماع ملی» که تلاش کرده به این حزب کمک کند تا وجهه افراطی خود را پاک کند، از رأی‌دهندگان خواست که با رأی دادن حداکثری، به این حزب کمک کنند سیاست‌های ضد مهاجرتی و برنامه «قانون و نظم» خود را اجرا کند.

آقای باردلا در حوزه سیاست خارجی نیز تاکید کرد که حزبش، همانند طرح امانوئل مکرون، با اعزام نیروهای فرانسوی به اوکراین مخالفت می‌کند اما به ارائه پشتیبانی لجستیکی و مادی ادامه خواهد داد.

از جمله سیاست‌های اصلی حزب اجتماع ملی که تا سال ۲۰۱۸ «جبهه ملی» نام داشت حمایت‌گرایی اقتصادی و رویکرد بدون مماشات در قبال مسائل مربوط به نظم و قانون، و مخالفت با مهاجرت است.

انتخابات پارلمانی این دوره در فرانسه یک رویارویی بین حزب راست‌گرای افراطی «اجتماع ملی» و حزب چپ‌گرای «جبهه مردمی نوین» است.

مطالب مرتبط